Matovič možno v parlamente skončí, poslanci budú rozhodovať o odobratí jeho mandátu

Igor Matovič
Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič. Foto: archvíne, SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA 26. januára (WebNoviny.sk) – Predseda Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) Andrej Danko dva roky žiadal o zaujatie stanoviska k bodu o mandáte Igora Matoviča a o zmenu zákona.

Uvádza sa to v stanovisku predsedu parlamentu k 74. bodu nadchádzajúcej schôdze NR SR, ktoré agentúre SITA poskytol jeho hovorca Tomáš Kostelník.

Namiesto riešenia iba kritika

„Opozícia nebola schopná konsenzu, naopak, namiesto konštruktívneho riešenia len kritizovala, najmä poslanec Martin Poliačik (nezaradený). Predseda parlamentu Andrej Danko sa ohradzuje voči úmyselnému konaniu voči poslancovi Matovičovi, naopak, je povinný zaradiť tento bod na program schôdze,“ dodáva sa v stanovisku.

Poslanci NR SR sa na nadchádzajúcej schôdzi, ktorá sa začína 29. januára, budú zaoberať aj návrhom Výboru NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií na odobratie mandátu poslanca parlamentu Igorovi Matovičovi. Za zbavenie mandátu musí hlasovať ústavná väčšina, teda 90 poslancov národnej rady.

Navrhuje odobrať mandát poslanca

Výbor NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií ešte 28. marca 2017 prijal rozhodnutie, ktorým navrhuje odobrať mandát poslanca Národnej rady SR lídrovi hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Igorovi Matovičovi.

Dôvodom rozhodnutia bolo, že Matovič ako verejný funkcionár si v období od 10. augusta 2013 do 2. septembra 2013 a tiež od 4. septembra 2016 do 29. septembra 2016 nepozastavil živnosť na daňovom úrade a tým porušil ústavný zákon.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoIgor MatovičMartin Poliačik
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republikyOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti