Na severovýchod USA sa rúti ďalšia snehová víchrica

NA Spojené štáty sa valí historická snehová búrka, zrušili tisícky let
Prudká snehová víchrica má na severovýchode USA dosiahnuť historické rozmery a miestami zanechať až 60-centimetrovú pokrývku. V ohrozenej oblasti v predstihu zrušili viac ako 4000 letov a v 400-kilometrovom pásme vrátane New Yorku a Bostonu platí osobitná výstraha. Foto: SITA/AP

KANSAS CITY 2. februára (WEBNOVINY) – Severovýchod USA by mala zasiahnuť druhýkrát za posledný týždeň veľká snehová víchrica, pre ktorú v pondelok platia meteorologické výstrahy od Nového Anglicka až po Iowu.

Vlna chladného počasia ešte cez víkend zasiahla oblasť Chicaga, pričom tu napadlo vyše 30 centimetrov snehu. Rovnako výdatné sneženie predpovedajú aj v Bostone, kde búrka spred necelého týždňa zanechala dvojnásobnú vrstvu.

Obrazom: Spojené štáty zasiahla historická snehová búrka

V New Yorku sa tentoraz očakáva najviac 15 centimetrov snehu. Verejné školy v Chicagu, ale aj v Detroite, Bostone a Providence v pondelok zrušili vyučovanie a zrušených bolo aj okolo 2000 letov.

Počas minulotýždňovej víchrice v niektorých častiach východného pobrežia napadlo až 90 centimetrov, dramatické predpovede pre New York sa však nevyplnili, čo medzi obyvateľmi vyvolalo rozčarovanie z prísnych opatrení vrátane zákazu jazdiť autom po meste pod hrozbou vysokej pokuty.

Americký severovýchod postihla podobná víchrica už aj v novembri, extrémne zimné počasie sa však odvtedy regiónu z veľkej časti vyhýbalo.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom