Na severovýchode Talianska sa opäť triasla zem

Bez názvu
V severotalianskom meste Crevalcore po zemetrasení 20. mája 2012. Foto: SITA/AP

RÍM 24. mája (WEBNOVINY) – Severovýchodnú časť Talianska, ktorá sa spamätáva z víkendového ničivého zemetrasenia, v noci na štvrtok zasiahli ďalšie otrasy.

Podľa informácií tamojších predstaviteľov a médií najsilnejšie z nich nastali okolo polnoci, pričom dosiahli magnitúdu 4,3 a 3,2. Najnovšie otrasy opäť vystrašili obyvateľov a ešte viac narušili budovy poškodené nedeľňajším zemetrasením.

Fernando Ferioli, starosta najhoršie postihnutého mesta Finale Emilia, hovorí o „návrate strachu“ a márnej snahe presvedčiť ľudí, aby sa vrátili do svojich domov, ak nejavia známky poškodenia. Dodal, že pohotovostné zložky po východe slnka začali pracovať na zabezpečení poškodených budov.

Podľa Ferioliho celé rodiny nocovali vo svojich autách, keďže núdzové prístrešky vybudované po zemetrasení sú zaplnené do posledného miesta.

Zemetrasenie s magnitúdou 6,0 si vyžiadalo šesť mŕtvych a tisíce ľudí donútilo opustiť svoje domovy. Medzi postihnutými mestami sú aj Bologna, Ferrara, Verona a ďalšie centrá vysokej historickej hodnoty.

Talianska vláda v utorok v oblasti vyhlásila na 60 dní stav núdze a vyčlenila 50 miliónov eur na pomoc obyvateľom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom