Na Slovensko prídu v rámci medzinárodných cvičení zahraniční vojaci

Vojaci
Foto: ilustračné, SITA/AP

BRATISLAVA 27. júna (WebNoviny.sk) – Ministri na stredajšom rokovaní odobrili prítomnosť zahraničných vojakov na území Slovenskej republiky v rámci medzinárodných vojenských cvičení, ktoré sa budú konať v druhom polroku tohto roka.

Vláda SR rovnako vydala súhlas k vyslaniu príslušníkov Ozbrojených síl SR do zahraničia na rovnaký účel. Do konca kalendárneho roka bude na území SR až 21 cvičení, väčšina z nich sa bude konať v Centre výcviku Lešť. Slovenskí vojaci sa v zahraničí zúčastnia až na 32 cvičeniach, spoločne s vojakmi vyšleme aj vojenskú kolesovú techniku či inú výzbroj, ručné zbrane aj cvičnú muníciu.

„Osobitnú oblasť činnosti v pôsobnosti Ministerstva obrany Slovenskej republiky spojenú s vysielaním príslušníkov ozbrojených síl Slovenskej republiky mimo územia Slovenskej republiky a s prítomnosťou príslušníkov zahraničných ozbrojených síl na území Slovenskej republiky tvoria aktivity na základe medzinárodných zmlúv v oblasti kontroly zbrojenia, odzbrojenia a budovania dôvery a bezpečnosti,“ uvádza rezort obrany v schválenom materiáli.

Väčšina vojenských cvičení v zahraničí súvisí s aktivitami Severoatlantickej aliancii (NATO).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MO Ministerstvo obrany SRNATO Organizácia Severoatlantickej zmluvyOzbrojené sily Slovenskej republikyVláda SR