Na Slovensku chceli obchodovať s heroínom, chytili ich

Foto: Thinkstock

BRATISLAVA 13. augusta (WEBNOVINY) – Heroín v hodnote zhruba 200-tisíc eur zadržali slovenskí policajti po spoločnej akcii s maďarskými kolegami. Národnej kriminálnej agentúre sa tak za necelý mesiac podarilo zabrániť vzniku medzinárodnej zločineckej skupiny, ktorá chcela na Slovensku vytvoriť novú distribučnú sieť s drogami.

Ako agentúru SITA informoval hovorca Prezídia PZ Michal Slivka, cudzinci pôsobiaci v Maďarsku chceli preniknúť na slovenský drogový trh s vysoko kvalitným heroínom. Po niekoľkých spoločných stretnutiach policajti s maďarskými kolegami uskutočnili v uplynulých dňoch policajné záťahy.

U nás chytili 40-ročného Zoltána V. aj s 2,5 kilogramu heroínu. Pripraviť by sa z neho dalo približne 55 500 dávok v hodnote asi dvesto tisíc. Pri akcii v Maďarsku zadržali dvoch Turkov 64-ročného Nevzata a 51-ročného Mehmeta a 50-ročného Maďara Lajosa.

Pri domových prehliadkach zaistili predmety na dávkovanie drogy, mobily, počítače a dokumenty. Našli aj sklad s drogami. Všetkých zadržaných maďarskí policajti obvinili a hrozia im tresty na 20 rokov, prípadne doživotie. Zoltánovi, ktorého chytili na Slovensku, hrozí 20 až 25 rokov, stíhaný je väzobne.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraPZ Policajný zbor SR