Na Slovensku sa mierne znížil počet penzistov, významnejší pokles vidno pri jednom type dôchodku

Dôchodok, dôchodky, dôchodca, penzia
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Sociálna poisťovňa evidovala ku koncu februára tohto roka 1 milión 403-tisíc dôchodcov na Slovensku. Oproti koncu februára minulého roka ide o pokles takmer o tisíc penzistov.

Počet vyplácaných dôchodkov, ktorých môže penzista dostávať aj viacero súčasne, však v druhom mesiaci tohto roka medziročne vzrástol o 1,2 tisíca na 1 milión 707-tisíc. Vyplýva to zo štatistík Sociálnej poisťovne.

Počet dôchodcov na Slovensku pritom do roku 2020 každoročne stúpal. Napríklad za rok 2020 na Slovensku pribudlo 2,8 tisíca penzistov, za rok 2019 išlo o 12,8 tisíca dôchodcov, za rok 2018 sa rady dôchodcov rozšírili o 5,9 tisíca osôb a za rok 2017 o 14-tisíc ľudí.

Počet vyplácaných starobných dôchodkov sa pritom ku koncu februára tohto roka medziročne mierne zvýšil. Sociálna poisťovňa vykázala na konci minulého mesiaca 1 milión 90,3 tisíca starobných penzií, čo bolo v porovnaní s februárom vlaňajška o 4,9 tisíca viac. Počet predčasných starobných dôchodkov medziročne stúpol o 348 osôb na 12,3 tisíca.

Významnejší pokles nastal pri invalidných penziách. Poisťovňa vyplácala ku koncu minulého mesiaca 226,4 tisíca invalidných dôchodkov, čo bolo o 6,1 tisíca menej ako vo februári minulého roka.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Sociálna poisťovňa