Na Slovensku pribudne ďalšie Hniezdo záchrany

Hniezdo záchrany
Foto: Ilustračné foto SITA/Mária Pietová

RIMAVSKÁ SOBOTA 20. apríla (WEBNOVINY) – Verejný inkubátor na záchranu života nechcených novorodencov – Hniezdo záchrany, pribudne tento rok aj v Rimavskej Sobote. Informáciu pre agentúru SITA potvrdila Alena Petrželková z Občianskeho združenia Šanca pre nechcených. Okrem Rimavskej Soboty sa počíta aj so zriadením Hniezd záchrany v Čadci a v Trenčíne.

„Presný termín otvorenia Hniezda záchrany v Rimavskej Sobote ešte nie je stanovený, každopádne to však bude v tomto roku,“ uviedla Petrželková. Ako dodala, kampaň prebieha na zriadenie všetkých troch plánovaných inkubátorov súčasne, momentálne sú vyzbierané peniaze na jeden a pol hniezda.

Na projekt Hniezda záchrany putoval i výťažok diváckeho SMS hlasovania v súťaži krásy Miss Slovensko 2010. Esemesky v hodnote jedno euro je možné posielať aj naďalej na číslo 831 v sieti Orange Slovensko.

Občianske združenie Šanca pre nechcených vzniklo v roku 2004. Odvtedy sa na Slovensku podarilo otvoriť 13 inkubátorov, v ktorých môže matka anonymne a beztrestne odložiť nechcené dieťa. Doteraz v nich našli 23 bábätiek.

Ako pre agentúru SITA uviedla Mária Voleková, námestníčka riaditeľa pre rozvoj rimavskosobotskej nemocnice, zriadenie Hniezda záchrany je podľa nej veľmi užitočné. Ako dodala, nachádzať by sa malo v A pavilóne pri gynekologickom a novorodeneckom oddelení.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom