Na Slovensku vrcholí zápas o právny štát, Heger vyjadril podporu čestným policajtom, prokurátorom a sudcom

HEGER: Rozhovor pre WEBNOVINY
Predseda vlády SR Eduard Heger. Foto: Archívne, SITA/Branislav Bibel

Na Slovensku vrcholí zápas o právny štát. Skonštatoval to predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) v súvislosti s obvinením vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Úradom inšpekčnej služby.

Premiér ubezpečil ľudí, že vláda tento zápas nevzdá. Stanovisko Eduarda Hegera poskytol tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Zabezpečenie si beztrestnosti

Za 12 rokov tu vznikla a zmocnela organizovaná sieť ľudí, pre ktorých sú polícia, prokuratúra i súdy len prostriedkom zabezpečenia si beztrestnosti. Nám sa darí postupne zbavovať tých ľudí svojich pozícií,“ uviedol Heger s tým, že odpor týchto ľudí voči „vláde zákona“ silnie.

Sme svedkami pokusov o zastrašovanie, vyhrážanie sa ľuďom, pre ktorých je spravodlivosť najvyššou prioritou,“ pokračoval. Heger vyjadril podporu čestným policajtom, prokurátorom a sudcom. „Ľudí, ktorí bojujú v ťažkých podmienkach o spravodlivosť, neopustíme,“ uzavrel.

Ovplyvňovanie výpovedí svedkov

Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby vydal uznesenie o začatí trestného stíhania a vzniesol obvinenia voči dvom príslušníkom Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Jánovi Č. a Pavlovi Ď. pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa a zločin marenia spravodlivosti formou spolupáchateľstva.

Pokyn na vznesenie obvinenia vydal prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava. Obvinenie sa týka ovplyvňovania výpovedí svedkov. Inšpekcia ministerstva vnútra obvinila ďalších dvoch zadržaných vyšetrovateľov NAKA zo zneužitia právomocí verejného činiteľa. Ako na svojej internetovej stránke informuje Denník N, ide o Milana S. a Štefana M.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard Heger
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiÚrad inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR