Na slovenských letiskách prebieha v súvislosti s koronavírusom zdravotná kontrola pasažierov

Letisko M. R. Štefánika
Letisko M. R. Štefánika v Bratislave. Foto: ilustračné, SITA/Diana Černáková

V súvislosti s hrozbou koronavírusu prebieha od piatka 28. februára na troch medzinárodných letiskách v Poprade, Bratislave a Košiciach zdravotná kontrola každého prichádzajúceho pasažiera.

Vo všetkých regiónoch sú nepretržite k dispozícií call centrá, poskytujúce informácie týkajúce sa situácie na Slovensku ale i odporúčania pre osoby, ktoré sa vrátili, či sa chystajú do krajín, v ktorých sa koronavírus potvrdil. Rovnako je k dispozícii e-mailová adresa novykoronavirus@uvzsr.sk a telefónne čísla 0917 222 682 a 0918 659 580, uvádza mesto Poprad na svojej webstránke.

Odporúča sa, aby ľudia, ktorí v poslednom čase pricestovali z oblastí zasiahnutých ochorením COVID-19, počas dvoch týždňov od návratu kontrolovali svoj zdravotný stav a všímali si príznaky, ako je kašeľ, bolesť hrdla, dýchavičnosť, horúčka.

V prípade, že u nich prepukne respiračné ochorenie, mali by o svojej ceste do zahraničia a o zdravotných ťažkostiach informovať telefonicky svojho obvodného lekára. Pri ťažkých stavoch je potrebné volať záchrannú zdravotnú službu na čísle 112. Viac informácií je na stránke Úradu verejného zdravotníctva SR tu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Letisko KošiceÚVZ Úrad verejného zdravotníctva SR