Na Srí Lanke by mohlo dôjsť k ďalším útokom, možnými cieľmi by mali byť ministri

Srí Lanka, útok
Policajt pred kostolom svätého Antona v Kolombe, ktorý bol jedným z terčov teroristických útokov na Srí Lanke. Kolombo, 22. apríl 2019. Foto: archívne, SITA/AP

KOLOMBO 30. apríla (WebNoviny.sk) – Srílanský minister zdravotníctva Radžita Senaratne v utorok oznámil, že spolu s ďalšími siedmimi vládnymi ministrami dostali tajné informácie o tom, že skupina, ktorá vykonala na Veľkonočnú nedeľu samovražedné útoky, by mohla znova zaútočiť.

Ako uviedol, jeho a kolegov tajná služba varovala, že ich identifikovali ako ciele možných ďalších samovražedných útokov.

Senaratnemu podľa jeho slov povedali, aby z dôvodu hrozby od moslimskej extrémistickej skupiny napojenej na extrémistickú organizáciu Islamský štát zostal v nedeľu a v pondelok doma.

Simultánne bombové útoky na kostoly a hotely si vyžiadali viac ako 250 mŕtvych. Srílanské úrady odvtedy zatkli desiatky ľudí a z ich úkrytov skonfiškovali materiály na vytvorenie bômb. Úrady varovali, že podozrivé osoby s väzbami na útok sú ešte stále na slobode.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom