Na Srí Lanke opäť sprístupnili sociálne médiá, ktoré po samovražedných útokoch zakázali

Srí Lanka
Policajti pred kostolom svätého Antona v Kolombe, ktorý bol jedným z terčov teroristických útokov na Srí Lanke. Kolombo, 27. apríl 2019.

KOLOMBO 30. apríla (WebNoviny.sk) – Srílanský prezident Maithripala Sirisena zrušil celonárodný zákaz používania sociálnych médií uvalený po veľkonočných útokoch, ktoré si vyžiadali 253 obetí.

Opäť sprístupnili Facebook aj YouTube

Vláda v stanovisku uviedla, že prezident znovu povolil sprístupnenie stránok Facebook, WhatsApp, YouTube a ďalších, ktoré vláda po krviprelievaní zabovala.

Dôvodom bolo, aby zabránila šíreniu dezinformácií. Stanovisko zároveň vyzýva verejnosť, aby sociálne médiá využívala „zodpovedným spôsobom„.

Video lídra Islamského štátu

Oznámenie prišlo len deň po tom, čo líder teroristickej organizácie Islamský štát (IS) a najhľadanejší muž sveta Abú Bakr al-Bagdádí zverejnil prvé video po piatich rokoch. Ide o prvý obrazový záznam dokazujúci, že je nažive.

V aktuálnom videu al-Bagdádí potvrdil, že jeho organizácia stála za útokmi na kresťanské kostoly na Srí Lanke na Veľkonočnú nedeľu. Útoky boli podľa neho odvetou za to, že „križiaci“ pripravili Islamský štát o územie, ktoré donedávna ovládal.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Maithrípála Siriséna
Firmy a inštitúcie FacebookIslamský štát