Na stavbu stožiara pred parlamentom môžu prispieť aj Slováci, niektorí údajne prejavili záujem

vlajka, stožiar
Foto: ilustračné, Getty Images

Stavba vlajkového stožiara, ktorý by mal stáť pred budovou Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR), zaznamenala pozitívne ohlasy v radoch občanov. Niektorí z nich údajne prejavili záujem darovať peniaze na stavbu dôstojného osadenia najväčšej slovenskej štátnej vlajky.

„To, že sa k predsedovi NR SR Andrejovi Dankovi a vedúcemu K NR SR Danielovi Guspanovi chcú pridať aj občania a spolupodieľať sa na financovaní unikátneho symbolu slovenskej štátnosti nás teší,“ píše Kancelária NR SR a zároveň dodáva, že zverejnili číslo účtu, na ktoré by mohli Slováci prispieť ľubovolnou sumou. Záujemcovia môžu podrobné informácie nájsť na webovej stránke Kancelárie NR SR.

Nad hradným kopcom by sa mal týčiť 30-metrový vlajkový stožiar. Ako informoval predseda Národnej rady SR Andrej Danko, výstavba stožiara pred budovou Národnej rady SR nie je pretekmi s veľkosťou iných stožiarov, ide o to, aby Slovensko malo svoj stožiar.

Na stavbu zároveň prispel deviatimi tisícmi eur. Zemné práce stoja 16-tisíc bez DPH, ďalšie časti vyjdú na 38-tisíc. Dodal, že ešte pred výstavbou 30-metrového stožiaru kontaktovali všetky zodpovedné úrady, vrátane pamiatkárov. Tento proces trval rok, dodal. Bude rád, ak sa stožiar podarí dokončiť 1. septembra.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoDaniel Guspan
Firmy a inštitúcie SNS Slovenská národná strana