Na Štrbskom Plese a v Tatranskej Lomnici začali zasnežovať zjazdovky

Zasnežovanie
Foto: ilustračné, SITA/Rastislav Ovšonka.

POPRAD 13. novembra (WebNoviny.sk) – V niektorých lyžiarskych strediskách vo Vysokých Tatrách začali počas víkendu s technickým zasnežovaním.

V noci zo soboty na nedeľu sa roztočili vrtule na snežných delách na Štrbskom Plese v okolí vrcholovej stanice lanovky na Solisku, rovnako aj v Tatranskej Lomnici, informovala Zuzana Fabianová, hovorkyňa spoločnosti Tatry mountain resorts.

Naplno v pondelok začínajú aj so zasnežovaním zjazdoviek na Chopku v Nízkych Tatrách. Prvá lyžovačka v tatranských strediskách však podľa hovorkyne závisí najmä od vhodných klimatických podmienok a od ukončenia pravidelnej jesennej technickej údržby na lanovkách.

Zasnežovanie komplikoval nepriaznivý vietor

V Tatranskej Lomnici spustili počas víkendu zasnežovanie úsekov zjazdoviek Skalnaté pleso, Esíčka, Čučoriedky až po zjazdovku Štart.

„V prevádzke bolo 50 snežných tyčí a päť ventilátorových zariadení, zasnežovanie komplikoval nepriaznivý vietor. Na Štrbskom Plese sa začalo zasnežovať v lokalitách zjazdoviek Solisko a Furkota, umelé zasnežovanie bolo spustené na ôsmich tyčových zariadeniach a siedmich vrtuľových delách,“ konkretizovala Fabianová.

Počas nadchádzajúcich mrazivých nocí sa bude pokračovať aj v zasnežovaní zjazdoviek v nadmorskej výške od 1100 do 1800 metrov.

Prístup do najmodernejšieho lyžiarskeho strediska v Tatranskej Lomnici bude podľa Fabianovej túto zimu o niečo pohodlnejší. „Plynulú prepravu zabezpečí nová infraštruktúra v podobe kruhového objazdu. O aktuálnych podmienkach na lyžiarskom svahu bude informovať centrálny strediskový rozhlas a na bezpečnosť na zjazdovkách dohliadne lyžiarska skipatrola,“ uviedla.

Tatranský ľadový dóm aj osvedčené podujatia

Pripravená bude aj vylepšená zábavná zóna so slalomovou traťou s prekážkami, ktorá prinesie zábavu najmä najmenším lyžiarom. „Tí, ktorí chcú zažiť jazdu skutočného profesionála, môžu vyskúšať meranú slalomovú trať Audi Ski Arénu s časomierou,“ doplnila hovorkyňa.

Pripomenula, že aj túto sezónu si lyžiari budú môcť užiť lyžovačku so sprievodcom ešte pred oficiálnym spustením prevádzky, a to v Lomnickom sedle a na Solisku.

So začiatkom novej zimnej sezóny sa na Hrebienku otvorí aj najnavštevovanejšia tatranská atrakcia Tatranský ľadový dóm a naplánované sú aj osvedčené zimné podujatia Tatry Ice Master, Snežné psy, Snow camp, Večera pod hviezdami, Tatranská večera zážitkov, 75 tajomstiev lanovky či medzinárodné preteky Hero Season Trophy, ktoré sa okrem tatranských stredísk budú konať už aj v českom Špindlerovom Mlýne a v poľskom stredisku Szczyrk.

Oficiálne otvorenie lyžiarskej sezóny odštartuje v najväčšom lyžiarskom stredisku Jasná Nízke Tatry hudobným podujatím Winter Music Opening už 2. decembra. V Tatranskej Lomnici sa oficiálna zimná sezóna začne 23. decembra podujatím Ski Exklusive.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom