Na surfera zaútočil trojmetrový žralok, je v kritickom stave

žralok, more, oceán, zuby, dravec, lovec
žralok Foto: Thinkstock

Sydney 1. júna (WebNoviny.sk) – Austrálskeho surfera pohrýzol do nohy žralok a nachádza sa v kritickom stave. Informovali o tom dnes miestne médiá. Na muža (29) zaútočil žralok, keď sa v utorok podvečer spolu s približne 20 surfermi vozil na vlnách pri pláži Falcon v austrálskom štáte Západná Austrália.

Zranený je hospitalizovaný v nemocnici v Perthe. Muž však prišiel o časť nohy vrátane nadkolenia.

Z rozsahu zranení vyplýva, že muža pravdepodobne napadol najmenej tri metre dlhý žralok modrý, uviedol klub dobrovoľných záchranárov surferov. Klub krátko pred útokom varoval na Twitteri, že v oblasti bol spozorovaný neznámy druh žraloka. Ministerstvo pre rybolov rozmiestni neďaleko miesta útoku vybavenie na ulovenie žraloka. Mesto Mandurah pláž zatvorilo, informovala tlačová agentúra DPA.

Od roku 2000 došlo v Západnej Austrálii k 13 smrteľným útokom žralokov. Poslednou obeťou bol v decembri 2014 rybár-tínedžer Jay Muscat, ktorý lovil ryby harpúnou vo vodách neďaleko prístavného mesta Albany, uviedli noviny WA Today. Posledné útoky žralokov bez strát na životoch sa stali vlani v októbri, dodali noviny.

Vláda spustila v zime 2014 sporný program odchytu žralokov do sietí a ich následného odstrelu, ale minulý rok ho po protestoch ochrancov zvierat a prírody zastavila.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom