Na Sziget prídu aj top americké formácie Korn a NOFX

Korn sziget
Spevák kapely Korn, Jonathan Davis, na Szigete v roku 2012. Foto: SITA/AP Balazs Mohai

BRATISLAVA 20. júna (WEBNOVINY) – Na maďarskom festivale Sziget, ktorý sa bude konať od 11. do 18. augusta v Budapešti, vystúpia v pozícii headlinerov aj americké formácie Korn a NOFX.

Organizátori podujatia zverejnili aj mená ďalších potvrdených interpretov, ktorými sú americká rapperka a speváčka Angel Haze a berlínska kapela The BossHoss.

Fanúšikovia a fanúšičky si od piatka môžu stiahnuť mobilnú aplikáciu, ktorá okrem prezerania programu festivalu slúži aj na vytvorenie vlastného harmonogramu a ponúka tiež ďalšie možnosti.

Video: Korn – Spike In My Veins
Kapela Korn

vznikla v roku 1993 v kalifornskom Bakersfielde. Prvú, eponymnú štúdiovku vydali v roku 1994, no nezaznamenali s ňou výrazný úspech. Už jej nasledovník Life Is Peachy (1996) sa však dostal na tretiu priečku amerického albumového rebríčka a ďalšie nahrávky Follow The Leader (1998) a Issues (1999) debutovali na jednotke.

Všetkých sedem ďalších štúdioviek vrátane zatiaľ poslednej The Paradigm Shift (2013) sa tiež umiestnilo v prvej desiatke Billboard 200. Medzi ich najznámejšie skladby patria A.D.I.D.A.S., Freak On A Leash, Make Me Bad, Here To Stay, Thoughtless, Did My Time či Twisted Transistor. Celkovo predali približne 35 miliónov kópií albumov a sedem ráz ich nominovali na Grammy, pričom dvakrát si sošku aj odniesli.

Video: Nofx – Don’t call me white
Aj punk-rockoví NOFX

pochádzajú z Kalifornie, konkrétne z Los Angeles. Na scéne sa pohybujú od roku 1983. Doteraz vydali dvanásť radových albumov, pričom zatiaľ posledný s názvom Self Entitled uviedli na trh 11. septembra 2012. Na konte majú aj päť kompilácií, množstvo EP nahrávok a single ako Liza and Louise, Don’t Call Me White, Pods and Gods či Bottles to the Ground.

Účasť na Szigete už skôr potvrdili interpreti Queens Of The Stone Age, The Prodigy, Macklemore & Ryan Lewis, Calvin Harris, Placebo, Lily Allen, Outkast, Manic Street Preachers, Blink-182, The 1975, Cee Lo Green, Ska-P, The Kooks, Bombay Bicycle Club, Axwell, Deadmau5, Imagine Dragons, Klaxons, Jake Bugg, Tom Odell, Skrillex, Bonobo, Darkside, Bastille, Madness, Kelis, Peter Lipa, Longital a množstvo ďalších.

Informácie pochádzajú od Silvie Turnerovej a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Calvin HarrisCee Lo GreenJake BuggLily AllenPeter LipaRyan LewisTom Odell