Na Topfeste vystúpi aj austrálska kapela Mystery

Mystery
Austrálska skupina Mystery Foto: MajesticFilmVesna

BRATISLAVA 9. mája (WEBNOVINY) – Na letnom festivale Topfest, ktorý sa bude konať 29. a 30. júna na letisku v Piešťanoch, vystúpi aj austrálska rocková skupina Mystery. Tá bude okrem toho na Slovensku nakrúcať aj dokument o fungovaní festivalov na celom svete. Agentúru SITA o tom informoval PR manažér podujatia Ján Kakaščík.

Skupinu Mystery tvoria štyria chlapci vo veku 14 a 15 rokov, ktorých viacerí považujú za nástupcov kapiel ako AC/DC alebo Iron Maiden. Mystery už majú za sebou vystúpenia a spolupráce so skupinami The Poodles alebo Manowar.

„Veľmi ma potešilo, keď nás oslovili na spoluprácu ľudia okolo kapely. O našom Topfeste sa dozvedeli od Slovákov žijúcich v Austrálii, ktorí Topfest pravidelne navštevujú. Skupina Mystery vyráža na svetové turné a vystúpi na festivaloch v Nemecku, Rumunsku, Japonsku a USA. Dokonca hneď po vystúpení u nás odlietajú na festival do Los Angeles. Počas turné budú nakrúcať dokument, na ktorý už teraz kúpili práva viaceré televízie v Austrálii, Nemecku a Japonsku. Na náš festival prídu o deň skôr, aby si mohli natočiť špeciál o Topfeste a podľa informácií od ich manažéra sa chcú pohybovať so štábom medzi návštevníkmi a nasávať atmosféru festivalu,“ uviedol Dušan Drobný z Agentúry Duna.

Na 9. ročníku Topfestu tento rok vystúpia aj americká heavymetalová formácia Godsmack a numetalová formácia Ill Niňo. Okrem nich sa v Piešťanoch predvedú aj Kabát, Iné Kafe, IMT Smile, Nightwish, Slobodná Európa, Aneta Langerová, Divokej Bill, Škwor, Harlej, Konflikt, Heľenine oči, Paranoid, Braňo Mojsej, Wadda, Downhill a Zuzana Smatanová.

V tanečnom stane Top Trance sa o hudobnú produkciu postarajú Martin Solveig, Markus Schulz a Jochen Miller. V rámci bonusového dňa podujatia s názvom Topfest PLUS vystúpi 13. júla na piešťanskom letisku americká legenda Guns N’ Roses.

Klasické permanentky na festival sa v súčasnosti predávajú za 40 eur, V.I.P. permanentky za 70 eur a jednodňový lístok sa dá kúpiť za 25 eur. Osoby ZŤP a ZŤP-S majú možnosť zakúpiť si vstupenku so zľavou 50 percent, ich sprievod hradí plnú sumu.

Vstupenky na Guns N‘ Roses stoja 20 (zadné státie), 39 (státie) a 59 (V.I.P. státie) eur. Ľudia si zároveň za 60 eur môžu kúpiť spoločnú vstupenku na Topfest s lístkom na koncert Guns N‘ Roses v kategórii státie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Aneta LangerováBraňo MojsejZuzana Smatanová