Na Topfeste vystúpi americká kapela Godsmack

Godsmack
heavymetalová formácia Godsmack Foto: SITA

BRATISLAVA 22. februára (WEBNOVINY) – Na slovenskom hudobnom festivale Topfest, ktorý sa bude konať 29. a 30. júna pri Novom Meste nad Váhom, vystúpi americká heavymetalová formácia Godsmack. Ide o vôbec prvú zverejnenú zahraničnú skupinu 9. ročníka festivalu s výnimkou českých interpretov. „Verím, že koncert tejto skupiny u nás priaznivcov poteší.

Viem, že aj tento rok čakajú netrpezlivo na zverejnenie všetkých interpretov, ktorí na festivale vystúpia. Môžem povedať, že Godsmack je len začiatok. Ďalšie mená ponúkneme už čoskoro,“ načrtol organizátor festivalu Dušan Drobný.

Godsmack združení okolo speváka Sullyho Ernu pôsobia na svetovej scéne od roku 1995. Na konte majú päť štúdiových albumov – Godsmack (1998), Awake (2000), Faceless (2003), IV (2006) a The Oracle (2010). S poslednými troma dobyli americký rebríček Billboard 200.

Medzi ich najväčšie hity patria skladby ako Voodoo, Awake, Greed, I Stand Alone, Straight Out of Line, Speak, Whiskey Hangover alebo Cryin‘ Like a Bitch! Skladba I Stand Alone je známa aj z filmu Kráľ Škorpión (2002). Už štyrikrát si vyslúžili nomináciu na Grammy, no toto prestížne ocenenie sa im ešte nepodarilo získať. Celosvetovo však predali už takmer 20 miliónov nahrávok.

Okrem bostonskej kapely Godsmack sa tento rok na Topfeste predvedú Inekafe, IMT Smile, Slobodná Európa, Aneta Langerová, Škwor, Harlej, Konflikt, Paranoid, Braňo Mojsej, Wadda, Downhill a Zuzana Smatanová. V rámci bonusového dňa podujatia sa na dosiaľ nezverejnenom mieste na Slovensku predstaví americká legenda Guns N’ Roses. Permanentky na festival (29. – 30. júna) sa v súčasnosti predávajú za 40 eur, jednodňový lístok sa dá kúpiť za 25 eur. Od pondelka 27. februára sa budú dať kúpiť aj trojdňové lístky zahrňujúce koncert Guns N’ Roses.

Agentúru SITA informoval za organizátorov Ján Kakaščík.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Aneta LangerováBraňo MojsejZuzana Smatanová