Na Topfeste vystúpia Ill Niňo, Kabát a Jochen Miller

Ill Niňo
Americká numetalová formácia Ill Niňo Foto: handsof-blood.blogspot.com

BRATISLAVA 16. marca (WEBNOVINY) – Na letnom hudobnom festivale Topfest, ktorý sa bude konať 29. a 30. júna na letisku v Piešťanoch, vystúpi americká numetalová formácia Ill Niňo, česká rocková kapela Kabát a holandský tranceový dídžej a producent Jochen Miller. Agentúru SITA o tom informoval PR manažér Topfestu Ján Kakaščík.

Pre Ill Niňo a Millera to bude na Topfeste premiéra, Kabát sa na podujatí predstaví už po deviaty raz z deviatich ročníkov. Tentoraz kapela príde už ako sedemnásobný držiteľ Českého slávika v kategórii skupina, čo je štvrtý najvyšší počet bez rozdielu kategórií, hneď po Karlovi Gottovi, Lucii Bílej a Hane Zagorovej.

“Účasť kabátov na našom festivale už považujem za tú najpríjemnejšiu samozrejmosť. Verím, že tak ako ja si aj naši fanúšikovia už nevedia predstaviť Topfest bez tejto skupiny. Majú za sebou megaúspešné minuloročné turné – tak som sám zvedavý s akým programom sa predstavia svojmu najvernejšiemu festivalovému publiku,“ uviedol organizátor festivalu Dušan Drobný z Agentúry Duna.

Šesťčlenná formácia Ill Niňo vznikla v New Jersey v roku 1998, no vo svojej tvorbe nezaprie ani svoje mexické korene, ktoré pretavuje do zmiešaných anglicko-španielskych textov. Na konte má päť štúdiových albumov, zatiaľ posledný s názvom Dead New World vyšiel v októbri 2010. Medzi jej najznámejšie skladby patria: How Can I Live, What Comes Around, This Time’s For Real či What You Deserve.

Jochen Miller je po Markusovi Schulzovi ďalšou potvrdenou hviezdou tanečného stanu Top Trance, ktorý nahradí projekt Lovely Experience. Holanďan s občianskym menom Jochen van der Steijn odštartoval svoju kariéru vo veku 16 rokov na diskotékach v podniku svojho otca. V roku 2008 sa jeho singel Lost Connection dostal na kompiláciu A State of Trance 2008 Armina van Buurena, čo mu zabezpečilo celosvetovú pozornosť.

„Jochen patrí do svetovej top-špičky v tomto žánri, preto sme veľmi radi, že sa nám rysuje takáto fantastická zostava, ale ešte máme nejaké želiezka v ohni. Pevne verím, že pokiaľ všetko dopadne tak ako má, značka Top Trance bude plne verná svojmu názvu,“ uviedol organizátor Martin Gogol.

Na 9. ročníku Topfestu tento rok vystúpi aj americká heavymetalová formácia Godsmack. Okrem bostonskej kapely a skôr spomenutých interpretov sa v Piešťanoch predvedú aj Iné Kafe, IMT Smile, Slobodná Európa, Aneta Langerová, Škwor, Harlej, Konflikt, Paranoid, Braňo Mojsej, Wadda, Downhill a Zuzana Smatanová. V rámci bonusového dňa podujatia s názvom Topfest PLUS na tom istom mieste 13. júla vystúpi americká legenda Guns N’ Roses.

Klasické permanentky na festival sa v súčasnosti predávajú za 40 eur, V.I.P. permanentky za 70 eur a jednodňový lístok sa dá kúpiť za 25 eur. Osoby ZŤP a ZŤP-S majú možnosť zakúpiť si vstupenku so zľavou 50 percent, ich sprievod hradí plnú sumu.

Vstupenky na Guns N‘ Roses stoja 20 (zadné státie), 39 (státie) a 59 (V.I.P. státie) eur. Ľudia si zároveň za 60 eur môžu kúpiť spoločnú vstupenku na Topfest s lístkom na koncert Guns N‘ Roses v kategórii státie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Aneta LangerováBraňo MojsejZuzana Smatanová