Na troch letiskách sprísnili bezpečnostné opatrenia

Letisko Bratislava ukázalo verejnosti aj vládny Tupolev
Pohľad na letiskovú vežu letiska M. R. Štefánika počas Dňa otvorených dverí na Letisku M. R. Štefánika. Bratislava, 8. august 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 12. augusta (WebNoviny.sk) – Na letiskách v Bratislave, Poprade a v Košiciach sú sprísnené bezpečnostné opatrenia. Ako pre agentúru SITA ďalej povedal hovorca ministerstva vnútra Ivan Netík, k opatreniam sa však z bezpečnostných dôvodov vyjadrovať nebudú.

Marketingový manažér letiska Košice Juraj Tóth agentúre SITA potvrdil, že na letisku a v jeho okolí sú sprísnené opatrenia, a to v spolupráci s políciou. Ide však podľa neho o štandardné bezpečnostné opatrenia aj po útokoch v zahraničí. Cestujúcich sa to nijak významne nedotkne, dodal.

Podľa hovorkyne bratislavského letiska Veroniky Ševčíkovej sú všetky prílety a odlety v Bratislave vybavované podľa platného letového poriadku.

„Vo štvrtok zasadal mimoriadny bezpečnostný výbor. Na základe dostupných informácií boli prijaté bezpečnostné opatrenia, ktoré budú platiť do odvolania,“ potvrdila riaditeľka popradského letiska Ivana Herkeľová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Letisko KošiceLetisko M. R. ŠtefánikaLetisko Poprad-Tatry