Na turnaji o Nemecký pohár sa pobije aj Sersen

Sersen
Foto: Ilustračné foto SITA/Michal Burza

BRATISLAVA 10. novembra (WEBNOVINY) – Presne po roku si dres slovenskej hokejovej reprezentácie opäť oblečie obranca Michal Sersen. Dvadsaťštyriročný bek nastúpil v slovenských farbách na medzinárodnom turnaji o Nemecký pohár v novembri 2009 a štartovať by mal aj v tohtoročnej edícii spomenutého podujatia. Kým pred rokom sa do výberu vtedajšieho kouča Ján Filca dostal ako hráč extraligového Slovana Bratislava, tentoraz sa v nominácii ocitol už ako legionár z prestížnej Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), kde si oblieka Avtomobilistu Jekaterinburg.

KHL je omnoho kvalitnejšia liga ako slovenská, tvrdí Sersen

„Neviem, či som sa do reprezentácie dostal práve preto, že som v KHL. Je to omnoho kvalitnejšia liga ako slovenská, možno je to aj tým,“ prezradil pred odchodom na tréningový kemp do nemeckého Landshutu Michal Sersen.

Program Nemeckého pohára 2010 v hokeji v Mníchove:

Piatok 12. novembra: Švajčiarsko – SLOVENSKO (16.15), Nemecko – Kanada (20.00)

Sobota 13. novembra: Nemecko – SLOVENSKO (15.45), Švajčiarsko – Kanada (19.30)

Nedeľa 14. novembra: Kanada – SLOVENSKO (16.30), Nemecko – Švajčiarsko (20.15)

Rodák z Gelnice si rovnako ako ďalší slovenskí hokejisti uvedomuje, že v tejto sezóne bude boj o miestenky na majstrovstvá sveta omnoho náročnejší ako v minulosti, keďže šampionát sa uskutoční v Bratislave a Košiciach. Všetkých hráčov totiž láka možnosť ukázať sa pred vlastnými fanúšikmi. „Každý by sa chcel predstaviť na majstrovstvách sveta doma na Slovensku. Už teraz v Nemecku sa všetci budeme snažiť ukázať to najlepšie, čo v nás je,“ pokračoval M. Sersen.

Ten sa po neúspešnom vystúpení Slovana vo finále play-off v sezóne 2009/2010 rozhodol zmeniť pôsobisko a zamieril do Jekaterinburgu. V drese Avtomobilistu odohral v tomto súťažnom ročníku 21 duelov s bilanciou tri asistencie. V juhouralskom meste spolu s ním pôsobí aj ďalšia dvojica slovenských hokejistov – obranca Tomáš Slovák a útočník Miroslav Lažo. „Som veľmi rád, že sme tam spolu,“ prezradil na utorňajšom reprezentačnom zraze Michal Sersen a pokračoval: „Samotné mesto patrí k tým krajším v Rusku a hala je podľa mňa tiež celkom pekná. Čo sa tohto týka, som veľmi spokojný.“

Hanlon
Foto: SITA/Nina Bednáriková

Slováci už v kompletnom zložení, všetci hráči sú v poriadku

Slovenská hokejová reprezentácia je po utorňajšom zraze v Bratislave a následnom presune do Bavorska na Nemecký pohár 2010 v kompletnom zložení a v Landshute pod vedením hlavného trénera Glena Hanlona absolvovala už dve tréningové jednotky. „Cesta bola bez problémov a v dejisku tréningového kempu sa k nám pridala aj pätica korčuliarov, ktorá neprišla na zraz,“ prezradil pre agentúru SITA generálny sekretár Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) a zároveň vedúci reprezentačného tímu na tejto akcii Ján Taraba.

Súpermi SR budú od piatka 12. novembra postupne výbery Švajčiarska, Nemecka a Kanady. Po dvoch tréningoch, piatkovom večernom a utorňajšom predpoludňajšom, sú všetci reprezentanti zdravotne v poriadku. „Chlapci nemajú zdravotné problémy a ani ich netrápi žiadne zranenie,“ prezradil počas stredajšieho obeda J. Taraba.

Nominácia Slovenska na sústredenie v Landshute a Nemecký pohár v hokeji v Mníchove (9. – 14. novembra 2010)

Brankári: Július Hudáček (HC Košice, počet štartov v reprezentácii 0/počet gólov 0), Branislav Konrád (HC Slovan Bratislava, 3/0).

Obrancovia: Marek Biro (HC 05 Banská Bystrica, 0/0), Marek Ďaloga (HKm Zvolen, 0/0), Dominik Graňák (Dinamo Moskva, KHL, 105/4), Richard Lintner (Dukla Trenčín, 100/13), Branislav Mezei (HC Eaton Pardubice, ČR 38/0), Peter Mikuš (Nefťochimik Nižnekamsk, KHL, 4/0), Michal Sersen (Avtomobilist Jekaterinburg, KHL, 11/0), Tomáš Starosta (Salavat Julajev Ufa, KHL, 99/3)

Útočníci: Martin Bartek (HC Eaton Pardubice, ČR 13/7), Ivan Čiernik (Kolín Haie, Nem., 63/17), Marek Haščák (HKm Zvolen, 3/2), Marcel Hossa (Ak Bars Kazaň, KHL, 65/14), Rudolf Huna (HC Vítkovice Steel, ČR, 18/1), Michal Kokavec (MsHK DOXXbet Žilina, 0/0), Michal Macho (BK Mladá Boleslav, ČR, 27/2), Peter Ölvecký (Dukla Trenčín, 5/0), Branko Radivojevič (Spartak Moskva, KHL, 62/6), Radovan Somík (HC Eaton Pardubice, ČR, 78/9), Rastislav Špirko (HC Eaton Pardubice, ČR, 10/1), Roman Tománek (HC 05 Banská Bystrica, 3/2), Marek Zagrapan (Severstaľ Čerepovec, KHL, 16/4), Richard Zedník (HC 05 Banská Bystrica, 54/14).

Realizačný tím: Ján Taraba (vedúci tímu), Peter Bondra (generálny manažér), Glen Hanlon (tréner), František Hossa (asistent trénera), Ľubomír Pokovič (asistent trénera), MUDr. Dalimír Jančovič (lekár), Branislav Prokop (fyzioterapeut), Michal Malina (masér), Samuel Petráš (výstrojový manažér), Igor Andrejkovič (videoanalytik)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav KonrádBranislav MezeiBranko RadivojevičDominik GraňákFrantišek HossaGlen HanlonIvan ČiernikĽubomír PokovičMarcel HossaMarek ĎalogaMarek ZagrapanMichal SersenPeter BondraPeter MikušPeter ÖlveckýRadovan SomíkRastislav ŠpirkoRichard LintnerRichard ZedníkRudolf HunaTomáš SlovákTomáš Starosta
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia