Na Turné štyroch mostíkov sa predstaví aj zranený Stoch

Kamil Stoch
Poľský reprezentant v skoku na lyžiach Kamil Stoch, Innsbruck 3. januára 2012. Foto: SITA/AP

ZAKOPANÉ 25. decembra (WEBNOVINY) – Dvojnásobný olympijský víťaz zo Soči 2014 a obhajca krištáľového glóbusu za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári Kamil Stoch z Poľska sa predstaví na blížiacom sa prvom vrchole tejto zimnej sezóny – Turné štyroch mostíkov (T4M).

Dvadsaťsedemročný rodák zo Zakopaného (nar. 25. mája 1987) to potvrdil na sociálnej sieti Facebook. „Zaslúžil som si dar. Idem na Turné,“ napísal Stoch, ktorý na Štedrý deň absolvoval tréningové skoky vo Wisle. V poradí 63. edícia slávnych pretekov na štyroch mostíkoch v Nemecku a Rakúsku sa začína 28. decembra v Oberstdorfe.

Stochova účasť bola otázna pre zranenie ľavého členka, ktoré utrpel 21. novembra na tréningu pred ouvertúrou sezóny v nemeckom Klingenthali. Stoch sa následne podrobil aj menšiemu operačnému zákroku a v decembri sa zatiaľ nepredstavil na mostíkoch.

Moja noha je na tom stále lepšie a lepšie. Samozrejme, že to nie je na sto percent, ale bolesti sú už menšie. Potrebujem ešte nejaký čas na zotavenie,“ citovala pred Vianocami internetová stránka Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) slová Kamila Stocha.

Hlavným cieľom Stocha v tejto zimnej sezóne je uspieť na majstrovstvách sveta v severských lyžiarskych disciplínach vo švédskom Falune (18. februára – 1. marca 2015).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Kamil Stoch