Na účet iniciatívy Za slušné Slovensko pribudlo takmer 50-tisíc eur

Zhromaždenie Za slušné Slovensko
Účastníci zhromaždenia Za slušné Slovensko pred Úradom vlády. Bratislava, 22. jún 2018. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

BRATISLAVA 15. novembra (WebNoviny.sk) – Na verejný účet občianskej iniciatívy Za slušné Slovensko pribudlo za posledné dni takmer 50-tisíc eur.

Iniciatíva o tom informovala prostredníctvom tlačovej správy s tým, že peniaze sa zobrazujú na účte postupne a aktuálne je preto zobrazená suma nižšia. „Za 36 hodín prišlo na transparentný účet vyše 49 895 eur,“ informuje iniciatíva.

Podľa stanoviska je to reakcia na medializované informácie o vyšetrovaní organizátorov protestných zhromaždení Národnou kriminálnou agentúrou (NAKA) a obvinenia poslanca Národnej rady SR Roberta Fica o financovaní Georgeom Sorosom.

Program protestných zhromaždení

Iniciatíva zároveň zverejnila program protestných zhromaždení, ktoré sú naplánované na piatok 16. novembra tohto roka.

„Banka zverejňuje platby na online rozhranie transparentného účtu postupne, preto je tam aktuálne nižšia suma. Ľudia do poznámok píšu, že je potrebné vydržať, že oni platia zhromaždenia a iné povzbudzujúce poznámky. Veľmi si vážime podporu ľudí a ich solidaritu. Veríme, že toto je jasný odkaz na Súmračnú, že ľudia na Slovensku nechcú nenávisť, odmietajú konšpirácie a chcú žiť v slušnej a spravodlivej krajine,“ uvádza iniciatíva v stanovisku.

Výzva ľuďom, aby si doniesli kľúče

Na účasť na zhromaždeniach vyzvali okrem iných tiež známi herci, napríklad Tomáš Mašťalír, Alexander Bárta, Táňa Pauhofová, či Kristína Svarinská.

Organizátori zároveň vyzývajú ľudí, ktorí plánujú prísť na námestia, aby si so sebou priniesli kľúče.

Zhromaždenia sú naplánované okrem hlavného mesta aj v ďalších siedmich mestách na Slovensku a dvoch v zahraničí. Protest v Bratislave sa oficiálne začína o 17:00 na Námestí SNP.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Táňa Pauhofová