Na udeľovaní Brit Awards sa predstaví aj Prince

Prince
Foto: musicfeeds.com.au

BRATISLAVA 15. februára (WEBNOVINY) – Americký spevák a multiinštrumentalista Prince sa predstaví počas tohtoročného udeľovania Brit Awards. Hudobník na slávnostnom ceremoniáli odovzdá prvé z ocenení spolu s členkami kapely 3rdEyeGirl. Potvrdili to organizátori podujatia prostredníctvom oficiálnej webovej stránky.

Okrem Princa má jedno z ocenení predstaviť aj austrálska speváčka Kylie Minogue. Slávnostný ceremoniál sa bude konať 19. februára v londýnskej O2 Arene. Moderátorom bude rovnako ako vlani herec James Corden.

Video: Prince – Kiss

https://www.youtube.com/watch?v=f_0K4cieh9Y

Počas večera naživo vystúpia Ellie Goulding, Beyoncé, Katy Perry, Arctic Monkeys, Bruno Mars a Bastille. Spevák Sam Smith si počas ceremoniálu prevezme Critics’ Choice Award.

Prince, celým menom Prince Rogers Nelson, vydal svoj debutový album s názvom For You v roku 1978. Odvtedy vydáva nové nahrávky takmer každý rok.

Video: Kylie Minogue – Into The Blue

Medzi jeho najznámejšie hity patria skladby When Doves Cry, Let’s Go Crazy, Kiss, Cream, The Most Beautiful Girl In The World alebo 1999. Na konte má sedem cien Grammy, štyri MTV Video Music Awards, Zlatý glóbus i Oscara. Je tiež držiteľom Billbord Icon Award.

V roku 2004 ho uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy a podľa magazínu Rolling Stone je 27. najlepším interpretom všetkých čias. Najnovší Princov album Plectrum Electrum by mal vyjsť v priebehu tohto roka.

Informácie pochádzajú z webových stránok www.brits.co.uk a www.digitalspy.co.uk a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bruno MarsEllie GouldingJames CordenKaty PerryKylie MinoguePrinceSam Smith