Na udeľovaní BRIT Awards vystúpi aj Madonna

Popová kráľovná Madonna
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 4. februára (WEBNOVINY) – Americká speváčka Madonna vystúpi na udeľovaní BRIT Awards, ktoré sa uskutoční 25. februára v londýnskej O2 Arene. Päťdesiatšesťročná interpretka to oznámila prostredníctvom služby Instagram, kde zverejnila fotografiu sošky BRIT Award omotanej čiernym káblom, čo pripomína obal jej pripravovanej štúdiovky Rebel Heart. Rovnakým spôsobom pritom minulý mesiac oznámila aj svoju účasť na odovzdávaní cien Grammy.

Video: Sam Smith – Stay With Me

Zoznamu kandidátov na BRIT Awards vládne Sam Smith, ktorý sa uchádza o ceny v piatich kategóriách. Po štyri nominácie získali Ed Sheeran a George Ezra. Spevák a gitarista James Bay si počas ceremoniálu prevezme Critics’ Choice Award. Okrem Madonny na podujatí, ktoré bude moderovať Ant & Dec, vystúpia aj Take That, Sam Smith, Taylor Swift, Ed Sheeran, Royal Blood, George Ezra a Paloma Faith.

Video: Madonna – Living For Love
Madonna

, celým menom Madonna Louise Ciccone, patrí k najvplyvnejším hudobníčkam všetkých čias a mnohí ju označujú za kráľovnú popu. V roku 1983 vydala eponymný sólový debutový album, po ktorom nasledovali nahrávky Like A Virgin (1984), True Blue (1986), Like A Prayer (1989), Erotica (1992), Bedtime Stories (1994), Ray Of Light (1998), Music (2000), American Life (2003), Confessions On A Dance Floor (2005), Hard Candy (2008) a MDNA (2012). Spomínaný nový album Rebel Heart vyjde začiatkom marca. Medzi jej úspešné single patria skladby Like A Virgin, Material Girl, Papa Don’t Preach, Like a Prayer, Express Yourself, Vogue, This Used To Be My Playground, Justify My Love, Frozen, Ray Of Light, Don’t Tell Me, Music či 4 Minutes (feat. Justin Timberlake a Timbaland). Na konte má sedem cien Grammy. Ako herečka sa predstavila v snímkach Hľadám Susan. Zn.: Zúfalo (1985), Dick Tracy (1990), Veľké víťazstvo (1992), Štyri izby (1995) alebo Evita (1996). Režírovala tiež filmy Špina a múdrosť (2008) a W.E. (2011).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ed SheeranJustin TimberlakeMadonnaSam SmithTaylor Swift