Na udeľovaní divadelných cien Tony triumfoval muzikál Once

66. divadelné ceny Tony
Cristin Milioti a Steve Kazee v ukážke z muzikálu Once Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 11. júna (WEBNOVINY) – Nedeľné udeľovanie divadelných cien Tony ovládol muzikál Once. Predstavenie, ktoré vzniklo na základe rovnomenného hudobného filmu z roku 2006, premenilo jedenásť nominácií na osem cien.

Príbeh o láske medzi írskym pouličným hudobníkom a českou klaviristkou, vďaka ktorého filmovej verzii sa preslávili Glen Hansard a Markéta Irglová, ocenili okrem iného aj v kategóriách najlepší muzikál, réžia muzikálu a tiež najlepší herec v hlavnej úlohe muzikálu (Steve Kazee). Režisér John Tiffany zaň získal svoju vôbec prvú Tony v kariére.

Päť cien získala hra Peter and the Starcatcher o detstve Petra Pana, ktorá mala v hre deväť nominácií. Za najlepší muzikálový revival vyhlásili The Gershwins‘ Porgy and Bess, zatiaľ čo najlepšou herečkou v hlavnej úlohe muzikálu sa stala Audra McDonald.

Slávnostný galavečer 66. ročníka divadelných cien Tony

Cenu pre najlepšieho herca v hlavnej úlohe získal Brit James Corden za hru One Man, Two Guvnors. V rovnakej ženskej kategórii triumfovala Nina Arianda za hlavnú rolu v hre Venus In Fur. Za najlepšiu hru vyhlásili satiru Clybourne Park.

Počas galavečera, ktorý v New Yorku moderoval herec Neil Patrick Harris, predstavili úryvky z divadelných predstavení a muzikálov uplynulej sezóny a medzi osobnosťami odovzdávajúcimi ceny sa objavili napríklad Paul Rudd, Christopher Plummer alebo Angela Lansbury.

Špeciálnu cenu za výnimočný prínos Broadwayu si prevzal austrálsky herec Hugh Jackman.

Červený koberec 66. ročníka divadelných cien Tony

VIDEO: Ukážka z muzikálu Once

https://www.youtube.com/watch?v=cb6-HdfvWZQ

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Glen HansardHugh JackmanJames CordenMarkéta Irglová