Na Ukrajine sa strhli boje, zahynuli pri nich traja ľudia

Vojnou zmietaná Ukrajina
Medzi separatistami na Ukrajine bojuje aj niekoľko Slovákov. Minister vnútra Robert Kaliňák potvrdil, že v súčasnej dobe prebieha ich identifikácia. Foto: SITA/AP

Kyjev 24. apríla (WebNoviny.sk) – Za posledných 24 hodín zahynuli na nepokojnom východe Ukrajiny traja vojaci, oznámila v nedeľu ukrajinská vláda. Citovala ju tlačová agentúra AP.

Oleksandr Motuzjanik z prezidentského úradu uviedol na nedeľňajšom brífingu, že ide zrejme o najväčší počet obetí za posledné mesiace. Vojaci podľa jeho slov zahynuli, keď ich jednotky ostreľovali z ťažkých zbraní separatisti podporovaní Ruskom.

Ukrajinskí predstavitelia v meste Marjinka kontrolovanom kyjevskou vládou hlásili hodinu a pol trvajúce ťažké boje, ktoré si vynútili evakuáciu pracovníkov opravujúcich hlavné plynové potrubie, poškodené predchádzajúcim útokom separatistov.

Boje, ktoré pred dvoma rokmi vypukli medzi separatistickými povstalcami a vládnymi vojakmi na východe Ukrajiny, si už vyžiadali vyše 9100 ľudských životov. Obe strany v posledných týždňoch porušovali svoje sľuby, že budú dodržiavať prímerie, oznámili medzinárodní pozorovatelia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom