Na Ukrajine stále počuť streľbu, Porošenko ide do Berlína

Vojnou zmietaná Ukrajina
Proruskí separatisti opäť ostreľujú ukrajinskú armádu. Najväčšie napätie panuje v Doneckej oblasti. Foto: SITA/AP

KYJEV 24. augusta (WEBNOVINY) – Ostreľovanie pozícií ukrajinskej armády na východe Ukrajiny si za posledných 24 hodín vyžiadalo život ďalšieho vojaka vládnych síl, informovali v pondelok ukrajinské médiá. Incident, pri ktorom bol ďalší vojak zranený, sa odohral pri meste Avdijivka.

Obe strany konfliktu na ukrajinskom východe sa opäť navzájom obvinili z porušenia prímeria, na ktorom sa dohodli ešte vo februári v bieloruskom Minsku.

Všetko o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate

—-> TU.

V tejto situácii sa v pondelok v Berlíne uskutoční schôdzka nemeckej kancelárky Angely Merkelovej s prezidentmi Francúzska a Ukrajiny Francoisom Hollandom a Petrom Porošenkom, počas ktorej budú rokovať o zhoršujúcej sa situácii na východe Ukrajiny.

Politický predstaviteľ samozvanej Doneckej ľudovej republiky (DĽR) Denis Pušilin podľa agentúry RIA Novosti vyjadril nádej, že Merkelová a Hollande ako garanti plnenia minských protokolov „presvedčia Porošenka, že je nutné, aby sa Kyjev vrátil k mierovému dialógu a realizácii komplexu opatrení“, ktoré vyplývajú z minskej mierovej dohody.

Pušilin upozornil, že v opačnom prípade „Donbas zažije ďalšie obete a ničenie“ a „Ukrajinu čakajú nové kotly“, čím mal na mysli bojové operácie, keď ukrajinskí vojaci bez možnosti úniku uviazli na území kontrolovanom proruskými separatistami.

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Petro Porošenko