Na univerzite v Perme sa strieľalo, niektorí študenti vyskakovali z okien (video+foto)

Streľba, Perm
Ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že medzi zranenými sú ľudia po streľbe aj tí, ktorí sa pokúšali ujsť z budovy. Foto: twitter.com.
  • aktualizované 20. septembra 19:26

Streľba na univerzite v ruskom meste Perm v pondelok ráno napokon zanechala šesť mŕtvych a 28 zranených. Ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že 19 ľudí utrpelo zranenia v dôsledku streľby. Ako sa zranili zvyšní, nie je známe.

Vyšetrovací výbor Ruskej federácie uviedol, že strelca zadržali po tom, ako sa zranil pri vzdorovaní zatknutiu, informoval spravodajský portál Euronews.

Strieľať mal študent práva

Ruské ministerstvo vnútra informovalo, že podozrivého zatkli po prestrelke s políciou, pri ktorej ho zranili. Motív strelca, ktorého identifikovali ako 18-ročného študenta, nebol bezprostredne známy.

Podľa webu kp.ru bol páchateľom 18-ročný študent prvého ročníka právnickej fakulty na uvedenej univerzite Timur Bekmansurov.

Vyšetrovací výbor Ruskej federácie oznámil, že strelec použil loveckú zbraň s hladkou hlavňou. To by mohlo naznačovať, že páchateľ strieľal z brokovnice.

Ľudia sa zamykali

V čase incidentu bolo v areáli univerzity, ktorá má 12-tisíc študentov, zhruba 3000 ľudí. Študenti a zamestnanci univerzity sa pozamykali v miestnostiach a univerzita vyzvala ľudí, aby opustili jej areál, ak je to možné.

Tlačová agentúra Tass s odvolaním sa na nemenovaný zdroj z orgánov činných v trestnom konaní informovala, že niektorí študenti vyskakovali z okien budovy. Univerzitu po incidente evakuovali.

Hoci sú zákony o držbe zbraní v Rusku prísne, mnohí ľudia získavajú povolenia na lovecké zbrane. Médiá odvolávajúce sa na miestnych predstaviteľov uviedli, že podozrivý mal povolenie na opakovaciu brokovnicu. Zatiaľ nie je jasné, či to bolo povolenie na zbraň, ktorú použil.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom