Na Uprising Reggae festival prídu aj Top Cat a Tenor Fly

Pohoda
Foto: SITA/Richard Nemec

BRATISLAVA 4. mája (WEBNOVINY) – Na piatom ročníku Uprising Reggae festivalu, ktorý sa uskutoční 24. a 25. augusta na bratislavských Zlatých pieskoch, sa predstavia aj britskí reggae a dancehalloví priekopníci Top Cat a Tenor Fly.

Organizátori podujatia o tom informovali na svojej oficiálnej webstránke.

Na festivale okrem toho vystúpia aj jamajsko-americký spevák Tarrus Riley s The Blak Soil Band, legenda roots reggae Max Romeo, americká hip-hopová skupina Delinquent Habits, jamajský spevák Ras Zacharri, nemecká skupina Irie Révoltés a ruský spevák Steppa Style.

Vstupenky na festival sú v predpredaji v sieti Ticketportal, cena permanentky je 23 eur, pričom táto cena platí do 6. mája. Potom budú stáť lístky 27 eur.

Top Cat sa narodil v Manchestri do jamajskej rodiny, svoju hudobnú kariéru odštartoval koncom 70. rokov počas svojej prvej návštevy Jamajky. Po návrate do Veľkej Británie začal hosťovať na rôznych soundsystémoch ako napríklad Sledge Hammer a Viking, až sa v roku 1989 dostal ku Sir Coxsone Sound, kde sa spoznal so svojím hudobným spoločníkom – Tenor Flyom. Top Cat v roku 1994 založil vlastný jungle label 9 Lives Records, prostredníctvom ktorého vydáva remixy svojich starých dancehallových hitov ako aj nové skladby.

Počas svojej kariéry dostal štyrikrát ocenenie MC of the Year a je zároveň aj jediným reggae alebo jungle interpretom, ktorý túto cenu získal. Medzi jeho najznámejšie hity patria skladby Love Mi Sess, Over U Body, Push Up U Lighta, Wine Up U Body, Rip Groove alebo Spend The Night.

Tenor Fly začínal ako dídžej v roku 1985 v spomínanom soundsystéme Sir Coxsone Sound, jeho prvý singel Ruff Neck Fashion však vyšiel až v roku 1989. Po ňom nasledoval singel Inna Cities a spolupráca s Congo Nattym, z ktorej vzišli úspešné skladby Coming on Strong a Wickedest Sound. Významným míľnikom jeho kariéry je aj hit Tribal Bass, na ktorom spolupracoval s Barrington Levym a Super Catom.

https://www.youtube.com/watch?v=kCqcEVieRKI

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom