Na Uprisingu bude mať zastúpenie aj slovenský hip-hop

Uprising 2013
Účastníci Uprising reggae festivalu 2013 v areáli prírodného kúpaliska Zlaté Piesky. Bratislava, 24. august 2013. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 10. júna (WEBNOVINY) – Na ôsmom ročníku Uprising Reggae Festivalu, ktorý sa uskutoční 21. a 22. augusta na bratislavských Zlatých pieskoch, vystúpi aj viacero slovenských hip-hopových interpretov.

Konkrétne to budú Strapo, Supa, Boy Wonder, kompletná zostava labelu Spirit Music v zložení Majk Spirit, Otecko, Cigo, Elpe a s nimi DJ Grimaso a DJ Roman Zámožný, ako aj nováčikovia Dornkappel a Bekim.

Hlavnými hviezdami tohtoročného Uprisingu budú britská skupina UB40, Bunny Wailer z Jamajky a americký spevák a rapper Matisyahu. Hip-hopovým headlinerom bude americká skupina Onyx.

Okrem nich sú potvrdenými interpretmi aj Anthony B, Mad Professor & Earl 16, Chuck Fenda, Cham & Mad People Gang, Jah Sun, Shy FX, Beardyman, Snak The Ripper, Dope D.O.D., Brother Culture, Solo Banton, Mungo’s Hi Fi, Soom T, Irie Maffia, Earl Gateshead, Cian Finn, Panda Dub, Skarra Mucci, O.B.F. Soundsystem & Shanti D, Danny Ranks, Sara Lugo & Next Generation Family, Symbiz Sound & Zhi MC, Cookie The Herbalist a Little Pepe. Vstupenky na podujatie stoja 40 eur a sú v predaji v sieti Ticketportal a na webstránke www.uprising.sk.

Informácie pochádzajú od PR manažérky festivalu Silvie Turnerovej a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Majk Spirit