Na vianočných trhoch v Berlíne boli aj slovenskí futbalisti

Útok v Berlíne, kamión sa vrútil na vianočné trhy
Na preplnené vianočné trhy v Berlíne sa v pondelok večer vrútil neosvetlený kamión. K útoku došlo okolo 20.00 h SEČ neďaleko Pamätného kostola cisára Wilhelma na námestí Breitscheidplatz v štvrti Charlottenburg. Vodič kamióna s poľskými evidenčnými číslami najprv vyšiel od rohu ulíc Kantstrasse a Budapester Strasse na chodník, potom si to namieril k vianočným trhom, kde zdemoloval niekoľko stánkov, a následne sa vrátil na Budapester Strasse, kde zostal stáť. Berlín, 19. december 2016. Foto: SITA/AP

KOŠICE 20. decembra (WebNovinysk) – Pondelkový útok v nemeckom Berlíne, keď poľský kamión s vodičom pochádzajúcim pravdepodobne z Pakistanu alebo Afganistanu na vianočných trhoch usmrtil 12 ľudí a ďalších približne 50 zranil, sa nepriamo týkal aj slovenských futbalistov.

Členmi berlínskej Herthy sú obranca Peter Pekarík a ofenzívny stredopoliar Ondrej Duda. Práve za mladíkom Dudom v ostatných dňoch vycestovalo kvarteto kamarátov – futbalistov. V Berlíne sa aktuálne nachádzajú aj hráči košickej Lokomotívy František Pavúk a Boris Gáll, kapitán VSS Košice František Vancák a s nimi aj obranca Tomáš Huk, ktorý aktuálne pôsobí v Dunajskej Strede.

Obrazom: Útok v Berlíne, kamión sa vrútil na vianočné trhy

„Ondrej nás v pondelok všetkých pozval na obed. Zostali sme potom v centre mesta. Ondrej mal podvečer svoj program, pretože šiel rehabilitovať za fyzioterapeutom. Ja s priateľkou Miškou sme sa išli prejsť práve na vianočné trhy a na mieste tragédie sme boli okolo šiestej, teda dve hodiny predtým, než sa to stalo,“ povedal František Pavúk pre denník KOŠICE:DNES a pokračoval: „S priateľkou sme sa prešli po trhoch a potom si sadli do kaviarne. V pondelok večer sme mali v pláne pozrieť si prenos z liverpoolskeho futbalového derby. Vybrali sme sa teda k Ondrejovi Dudovi, keďže spíme u neho. Autom sme prechádzali znova okolo trhov a stánkov, mohli byť dve minúty po šialenej jazde kamióna. Všetko bolo úplne čerstvé, videli sme hrozné veci, na mieste tragédie nebola ešte ani polícia…“

Futbalisti večer sledovali v televízii novinky z miesta tragédie. „V stredu sme mali byť v hľadisku na zápase nemeckej I. bundesligy medzi Herthou Berlín a Darmstadtom. V tejto chvíli je otázne, či sa zápas vôbec odohrá,“ doplnil František Pavúk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ondrej DudaPeter Pekarík
Firmy a inštitúcie Hertha Berlín