Video: Na vianočných trhoch v Bratislave vypukol požiar, evakuovali Hlavné námestie (aktualizované)

Požiar na vianočných trhoch v Bratislave
Bratislavskí hasiči zasahovali pri požiari na Hlavnom námestí v Bratislave. Požiar vznikol po výbuchu propán-butánových fliaš v stánku a rozšíril sa na vedľajší murovaný objekt. Hlavné námestie a budovy v bezprostrednej blízkosti boli evakuované. Bratislava, 28. november 2018. Foto: HaZZ
  • aktualizované 28. novembra 19:16

BRATISLAVA 28. november (WebNoviny.sk) – Bratislavskí hasiči zasahovali pri požiari na Hlavnom námestí v Bratislave, ktorý vypukol v stredu po pol štvrtej poobede. Informovalo o tom Prezídium HaZZ na svojej facebookovej stránke. Požiar vznikol po výbuchu propán-butánových fliaš v stánku a rozšíril sa na vedľajší murovaný objekt.

Hlavné námestie a budovy v bezprostrednej blízkosti evakuovali. Pri udalosti zasahovalo 25 príslušníkov HaZZ so siedmimi kusmi hasičskej techniky. Pri požiari sa podľa hasičov zranila jedna osoba, mala popáleniny na tvári a rukách.

Škody sú obrovské

Ako agentúru SITA informoval hovorca Mestskej polície Bratislavy Peter Pleva, bratislavskí mestskí policajti spozorovali kúdole dymu valiace sa z priestorov spred Roland café a do príchodu hasičov zabezpečili miesto požiaru a ľudí, ktorí sa v blízkosti nachádzali, presúvali do bezpečia.

„Požiar zachvátil jeden z predajných stánkov na Vianočných trhoch. Vznikol pravdepodobne v dôsledku manipulácie pri výmene plynových fliaš v tomto stánku, jeho presná príčina bude známa až po vyšetrení,“ uviedol hovorca.

Miestoz dôvodu bezpečnosti ohraničili zábranami. Momentálne je na požiarisku expertízna skupina z Požiarnotechnickeho a expertízneho ústavu MV SR, ktorá vykonáva úkony súvisiace so zisťovaním príčin vzniku požiaru v súčinnosti s príslušníkmi policajného zboru. Ako uviedla hovorkyňa hasičov Zuzana Farkasová, škody predbežne odhadujú na viac ako 200 000 eur.

Vianočné trhy uzavreli

Stánok, v ktorom vypukol požiar na Hlavnom námestí, nebol súčasťou Vianočných trhov hlavného mesta. „S hlavným mestom nemali majitelia stánku podpísanú nájomnú zmluvu a ani hlavné mesto nepožiadali o zaujatie verejného priestranstva,“ informovala hovorkyňa hlavného mesta Zuzana Onufer.

Dodala, že stánky, ktoré majú riadnu nájomnú zmluvu s hlavným mestom, majú v zmluve povinnosť dodržiavať požiarne a bezpečnostné predpisy.

Vianočné trhy na Hlavnom a Františkánskom námestí budú v stredu na základe požiadavky Hasičského a záchranného zboru z bezpečnostných dôvodov uzatvorené. Vo štvrtok by už mali byť opäť otvorené. Hlavné mesto bude o tom informovať.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom