Na WTA Finals idú tieto tenistky, účasť má istú aj Cibulková

Dominika Cibulková
Slovenská tenistka Dominika Cibulková počas finálového zápasu na turnaji v Linzi, v ktorom zdolala Švajčiarku Viktoriu Golubicovú. Linz, 16. október 2016. Foto: SITA/AP

SINGAPUR 17. októbra (WebNoviny.sk) – Serena Williamsová pre zranenie ramena odriekla účasť na koncosezónnom „výberovom“ tenisovom šampionáte BNP Paribas WTA Finals v Singapure. Američanka to oznámila v nedeľu po tom, ako sa skompletizoval zoznam ôsmich najlepších singlistiek s právom štartu vrátane Slovenky Dominiky Cibulkovej.

„Veľmi som sa tešila, že si tento rok zahrám v Singapure proti najlepším tenistkám na svete. Žiaľ, dozvedela som sa smutnú správu od svojho lekára, že ma čaká séria procedúr s ramenom, pre ktorú nebudem na dvorcoch niekoľko nasledujúcich týždňov. Singapur mi bude chýbať, ale verím, že sa tam znova vrátim,“ odkázala 22-násobná grandslamová šampiónka vo videu zverejnenom na wtatennis.com.

Serena v tomto roku hrala iba na ôsmich turnajoch, zbierku titulov si rozšírila o dva – v Ríme a vo Wimbledone. Na súťažný zápas nenastúpia od semifinálovej prehry s Karolínou Plíškovou na US Open.

Uvoľnená singapurská miestenka momentálne patrí Britke Johanne Kontovej, na tohtotýždňovom turnaji v Moskve ju ešte môžu predstihnúť Španielka Carla Suárezová-Navarrová alebo Ruska Svetlana Kuznecovová, nie však obe.

Istotu účasti majú Angelique Kerberová (Nem.), Agnieszka Radwanská (Poľ.), Simona Halepová (Rum.), Karolína Plíšková (ČR), Garbine Muguruzová-Blancová (Šp.), Madison Keysová (USA) a prvý raz v kariére Dominika Cibulková.

Vo štvorhre sa kvalifikovali dvojice Caroline Garciová, Kristina Mladenovicová (Fr.), Martina Hingisová, Sania Mirzová (Švaj./India), Bethanie Matteková-Sandsová, Lucie Šafářová (USA/ČR), Jekatarina Makarovová, Jelena Vesninová (Rus.), Čchan Jüng-ťan, Čchan Chao-čching (Taiw.), Tímea Babosová, Jaroslava Švedovová (Maď./Kaz.), Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká (ČR) a Julia Görgesová, Karolína Plíšková (Nem./ČR).

Zoznam kvalifikovaných:
DVOJHRA

Angelique Kerberová (Nem.)

Agnieszka Radwanská (Poľ.)

Simona Halepová (Rum.)

Karolína Plíšková (ČR)

Garbine Muguruzová-Blancová (Šp.)

Madison Keysová (USA)

Dominika Cibulková (SR)

————————————————————————–

o poslednú miestenku vo dvojhre súperia Johanna Kontová, Carla Suárezová-Navarrová a Svetlana Kuznecovová

ŠTVORHRA

Caroline Garciová, Kristina Mladenovicová (Fr.)

Martina Hingisová, Sania Mirzová (Švaj./India)

Bethanie Matteková-Sandsová, Lucie Šafářová (USA/ČR)

Jekatarina Makarovová, Jelena Vesninová (Rus.)

Čchan Jüng-ťan, Čchan Chao-čching (Taiw.)

Tímea Babosová, Jaroslava Švedovová (Maď./Kaz.)

Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká (ČR)

Julia Görgesová, Karolína Plíšková (Nem./ČR)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Agnieszka RadwanskáAndrea HlaváčkováAngelique KerberováBethanie Matteková-SandsováCarla Suárezová-NavarrováCaroline GarciováDominika CibulkováGarbine Muguruzová-BlancováJaroslava ŠvedovováJelena VesninováJohanna KontováJulia GörgesováKarolína PlíškováKristina MladenovicováLucie HradeckáLucie ŠafářováMadison KeysováMartina HingisováSerena WilliamsováSimona HalepováSvetlana KuznecovováTímea Babosová