Na Záhorie sa vráti socializmus, prídu pionieri aj zväzáci

Socializmus
ilustračné foto Foto: SITA/Rastislav Ovšonka

SENICA/MALACKY 1. mája (WEBNOVINY) – Prvomájové oslavy v obci Dojč na Záhorí sľubujú návrat do minulosti. Nebude chýbať tradičný prvomájový sprievod, pionieri, zväzáci, komunistickí funkcionári, autá z čias socializmu a o poriadok sa budú starať príslušníci Verejnej bezpečnosti.

Pôjde už o štvrtý ročník retroosláv 1. mája v tejto dedine, zámerom organizátorov je rozdávať dobrú náladu. Začiatok sprievodu je naplánovaný na 13:00 pri miestnom kostole.

Senica v znamení folklóru

V neďalekej Senici bude 1. máj na Námestí oslobodenia v znamení folklóru. Divákom sa predstavia folklórne súbory z českého Podluží, z Turej Lúky, Sobotišťa a Myjavy, vystúpia aj mažoretky a pripravený je aj ďalší program.

Promo Podnikám.sk milionár
Foto: Webnoviny.sk

Oslavy v centre Senice sa začínajú o 9:00 a potrvajú do 16:00. Spojené budú aj s oslavami 10. výročia vstupu Slovenska do Európskej únie a 125. výročia založenia Dobrovoľného hasičského zboru v Senici.

V Skalici využijú 1. máj na otvorenie plavebnej sezóny na Baťovom kanáli, v prístave je pri tejto príležitosti pripravený pestrý hudobný program.

Do Malaciek prídu aj hudobní hostia

Malacky organizujú na štvrtok 1. mája podujatie, tradične najväčšie v meste. Obyvatelia Malaciek sa môžu tešiť na kultúrne, športové aj gurmánske akcie. Ako informovala vedúca oddelenia marketingu a tlačová tajomníčka Malaciek Michaela Janotová, podujatie Prvomájové Malacky, ktoré každoročne pritiahne tisícky návštevníkov z celého okolia, bude v prostredí malackého Zámockého parku.

„Na svoje si prídu všetky vekové kategórie. Pripravené sú tri hudobné scény – hlavná, rocková a alternatívna,“ povedala Janotová a dodala, že vystúpia napríklad folklórny súbor Macejko, Eva Máziková, Dychová hudba Malačané či Requiem a Katarzia. Na pódiu sa predstaví aj skupina Cigánski diabli, tanečná skupina Gypsy Dance Theater, Totti Ovidiu či kapely Fragile, Vidiek a Hex.

Pre návštevníkov pripravili aj športové zápasy a exhibície, šermiarsky tábor, vystúpenie sokoliarov, remeselnícky dvor, ohňovú šou a tiež množstvo atrakcií pre deti. Malacky sprístupnia aj Malacký kaštieľ, kde si môžu ľudia prezrieť výstavu drotárskeho umenia. Súčasťou Prvomájových Malaciek budú aj Majstrovstvá Slovenska silných mužov. Na silákov čakajú disciplíny ako zdvih klady, prenášanie páru kufrov, dvíhanie zadnej nápravy auta či prevracanie 600 kilogramovej pneumatiky.

Prvomájové Malacky sú najväčším podujatím v meste, ich tradícia siaha do roku 2001.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom