Na zásahu proti podozrivým z vraždy Kuciaka sa zúčastnili psovodi, pyrotechnici aj ostreľovači

Zadržanie podozrivých z vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovejnára
Vo štvrtok 27. septembra skoro ráno polícia na príkaz prokurátorov z Úradu špeciálnej prokuratúry zatkla podozrivých z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej. Momentálne polícia neposkytuje bližšie informácie, vykonáva domové prehliadky a prvotné úkony. Zatýkalo sa na južnom Slovensku v okolí Kolárova a medzi zatknutými by mal byť vykonávateľ vraždy a osoby, ktoré mu na mieste činu pomáhali. Bratislava, 27. september 2018. Foto: SITA/Polícia SR.

BRATISLAVA 28. septembra (WebNoviny.sk) – Pri zadržaní podozrivých v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky zasahovalo 55 elitných kukláčov.

Zásah mal hladký priebeh

Ako ďalej na sociálnej sieti napísala ministerka vnútra Denisa Saková, podľa šéfa Útvaru osobitného určenia išlo o štandardný zásah, ktorý mal hladký priebeh.

„Zúčastnili sa na ňom psovodi, pyrotechnici, ostreľovači i medici. Musím tak oceniť pripravenosť policajtov, perfektné naplánovanie a samotné taktické prevedenie,“ uviedla Saková.

Prezídium policajného zboru na sociálnej sieti zopakovalo, že celému prípadu sa venuje najväčší vyšetrovací tím v histórii, čo sa premietlo aj do vysokého počtu nasadených policajtov priamo v akcii.

Zadržali osem osôb

Podľa medializovaných informácií zadržali policajti v súvislosti s vraždou novinára Jána Kuciaka vo štvrtok osem osôb, pričom by malo ísť aj o bývalých policajtov a vojakov. Polícia však v tomto zmysle ešte oficiálne stanovisko neposkytla.

Vzhľadom na to, že Národná protizločinecká jednotka Národnej kriminálnej agentúry v súvislosti so štvrtkovým zásahom v Kolárove pokračuje vo vykonávaní procesných úkonov, bude možné akékoľvek informácie súvisiace s prípadom poskytnúť najskôr budúci týždeň.

Uvádza sa to v stanovisku hovorcu Prezídia Policajného zboru Michala Slivku. „Chceli by sme preto požiadať verejnosť a novinársku obec o trpezlivosť, všetkým nám ide o objasnenie veci. Polícia potrebuje čas a priestor na pokračovanie v dobre rozbehnutom procese,“ zdôraznil hovorca.

Jána Kuciaka a jeho snúbenicu zavraždili v obci Veľká Mača 21. februára tohto roka. V súvislosti s týmto prípadom sa udiali viaceré personálne zmeny vo vláde SR a do ulíc vyšli desaťtisíce protestujúcich občanov. Kuciak pracoval ako investigatívny redaktor pre portál Aktuality.sk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Denisa SakováJán KuciakMartina Kušnírová
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SRNAKA Národná kriminálna agentúra