Na trati medzi Varínom a Vrútkami narazil rušeň do osobného vlaku, vyšetrovateľ začal trestné stíhanie

Nehoda vlaku, Vrútky, Varín
  • aktualizované 4. júna 11:54

Štyri ťažko zranené, 11 stredne ťažko zranené a 59 ľahko zranené osoby je konečná bilancia zrážky rušňa a osobného vlaku, ktorá sa stala v piatok 3. júna na trati v smere zo Žiliny do Vrútok.

Ako na sociálnej sieti informuje Policajný zbor SR, na mieste udalosti bolo ošetrených spolu 74 pacientov, z toho 34 pacientov bolo transportovaných do okolitých nemocníc. Na mieste nehody podľa polície zasahoval aj posttraumatický tím.

„Vyšetrovateľ vykonáva na mieste prvotné úkony. Príčiny nehody budú predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ uviedla polícia. Neskôr doplnila, že vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Martine začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia. Hmotná škoda spôsobená nehodou bola podľa polície predbežne vyčíslená na dva milióny eur.

Na mieste nehody zasahovali všetky zložky integrovaného záchranného systému vrátane leteckých záchranárov. Tí prevážali dvoch pacientov, jedného do Univerzitnej nemocnice v Martine a druhého do Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku.

Nehoda vlaku, Vrútky, Varín
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Katarína Križanová
Firmy a inštitúcie HaZZ Hasičský a záchranný zborPolicajný zbor SR