Nábrežie Dunaja bolo pod vodou, prasklo vodovodné potrubie

Nábrežie Dunaja je pod vodou, prasklo vodovodné po
V utorok pri bratislavskom PKO na nábreží Dunaja v skorých ranných hodinách prasklo potrubie oproti Výskumnému ústavu vodného hospodárstva. Poruchu na mieste opravujú vodári. Ráno museli odkláňať MHD dopravu. Bratislava, 31. júl 2012. Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 31. júla (WEBNOVINY) – Na Nábreží generála Svobodu v Bratislave prasklo v utorok vodovodné potrubie.

V mieste nehody je dopravné obmedzenie. Ako informovala bratislavská policajná hovorkyňa Petra Hrášková, kým dajú všetko do poriadku, môže to trvať niekoľko dní.

Obmedzenie je riadne vyznačené dopravným značením.

Polícia žiada vodičov, aby v tomto úseku zvýšili opatrnosť, riadili sa jej pokynmi a pokiaľ je to možné, aby sa mu vyhli.

Ako informovala Alexandra Maszayová z Bratislavskej vodárenskej spoločnosti, potrubie prasklo oproti Výskumnému ústavu vodného hospodárstva, poruchu na mieste opravujú vodári.

„Na oprave poruchy na vodovodnom potrubí DN 600, ktorá vznikla dnes v skorých ranných hodinách, nepretržite pracujeme. Potrubie bude opravené ešte dnes,“ ozrejmila.

Cestu sa podľa nej budú snažiť upraviť do pôvodného stavu v čo najkratšom možnom čase.

Obrazom: Dopravu ochromilo prasknuté potrubie

Pre poškodenie potrubia pozastavili električkovú dopravu, autobusy liniek č. 28, 30, 31, 37, 39 a X5 premávali odklonom cez most Lafranconi, Einsteinovu ulicu a cez Most SNP.

Pracovníci Dopravného podniku Bratislava preverovali, či nebolo podmyté koľajisko, čo sa však nepotvrdilo. Električky začali znova premávať o 06:05. Počas trvania výluky bola zabezpečená náhradná autobusová doprava, jej jednotlivé spoje tiež premávali po náhradných trasách. V raňajších hodinách obnovili aj autobusovú dopravu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom