Načo čakáme? Pýta sa rakúska ministerka ohľadom utečencov

Utečenci
Foto: SITA/AP

VIEDEŇ 14. septembra (WebNoviny.sk) – Rakúska ministerka vnútra Johanna Miklová-Leitnerová dôrazne presadzuje, aby Rakúsko rovnako ako Nemecko zaviedlo hraničné kontroly, informovala v pondelok agentúra APA.

Kontroly musí schváliť spolková vláda

„Nemyslím si, že si môžeme dovoliť s tým čakať do návštevy v Berlíne,“ uviedla ministerka v dnešnom tlačovom vyhlásení v súvislosti so stretnutím vládnych špičiek z Viedne a Berlína, plánovaným v nemeckej metropole na utorok.

Miklová-Leitnerová zdôraznila, že už v nedeľu odporučila vykonávať kontroly na hraniciach v súlade s Nemeckom. Na to je však potrebné spoločné rozhodnutie rakúskej spolkovej vlády, adresovala predstaviteľka rakúskych ľudovcov výzvu koaličným sociálnym demokratom.

Malo by Slovensko prijať utečencov a pomôcť im?

Nemecko kontrolami vyslalo signál

Nemecko zaviedlo kontroly, aby vyslalo signál, uviedla Miklová-Leitnerová. „Nemôžeme sa len prizerať. Na čo čakáme?“ uviedla s tým, že tak ako doteraz to už nemôže pokračovať.

Polícia je pripravená – a, prirodzene, potrebuje podporu aj v podobe pomocného nasadenia armády. „Predovšetkým však na to teraz potrebuje pokyn na ‚štart‘ od spolkovej vlády. Je najvyšší čas,“ odkázala ministerka kancelárovi Wernerovi Faymannovi.

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom