Naď si váži rozhodnutie Matoviča zveriť Slovensko do rúk Hegera, považuje ho za čestného chlapa

Jaroslav Naď
Minister obrany SR Jaroslav Naď. Foto: Archívne, SITA/Alexandra Čunderlíková

Minister obrany Jaroslav Naď uviedol vo svojom statuse na sociálnej sieti, že si váži rozhodnutie bývalého premiéra Igora Matoviča  navrhnúť za nového predsedu vlády Eduarda Hegera (všetci OĽaNO). Naď považuje Hegera za skúseného manažéra a čestného chlapa s jasným názorom pre dobro veci.

„Som presvedčený, že naša každodenná spolupráca, a teraz mám na mysli všetkých rezortov, sa pod jeho vedením už čoskoro odzrkadlí v reálnych a prospešných rozhodnutiach. S Edom sa mi pracuje a komunikuje veľmi dobre, môže si byť istý, že medzi vojakmi, ale aj civilnými zamestnancami má našu pomocnú ruku a dvere vždy otvorené,” ozrejmil Naď s tým, že Heger pozná fungovanie rezortu, keďže svoju kariéru začínal práve na ministerstve obrany.

Prezidentka Zuzana Čaputová vo štvrtok v Prezidentskom paláci vymenovala novú vládu na čele s premiérom Eduardom Hegerom (OĽaNO), ktorý do jej rúk zložil ústavný sľub. Novým ministrom zdravotníctva bude slovenský generál a lekár Vladimír Lengvarský, rezort financií zasa povedie bývalý premiér Igor Matovič (OĽaNO). Post ministra práce, sociálnych vecí a rodiny zatiaľ ostane neobsadený, dočasne ho bude riadiť minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (Sme rodina).

Podpredsedami vlády budú minister hospodárstva Richard Sulík, minister financií Igor Matovič, ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová a podpredseda vlády pre legislatívu a strategické plánovanie Štefan Holý (Sme rodina). Na ostatných ministerských postoch ostávajú rovnakí kandidáti, ktorí svoju funkciu vykonávali aj počas prvého roku vládnutia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard HegerIgor MatovičJaroslav Naď
Firmy a inštitúcie MO Ministerstvo obrany SRVláda SR