Nadal chce zverejniť výsledky svojich dopingových testov

Rafael Nadal
Rafael Nadal Foto: SITA/AP

LONDÝN 26. apríla (WebNoviny.sk) – Španielsky tenista Rafael Nadal požiadal prezidenta Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) Davida Haggertyho o zverejnenie výsledkov všetkých dopingových testov, ktorým sa podrobil počas svojej kariéry.

„Obviňovať niekoho bez dôkazov nemôže byť dovolené,“ napísal v liste štrnásťnásobný grandslamový šampión. V pondelok tiež zažaloval francúzsku exministerku zdravia, mládeže a športu Roselyne Bachelotovú za obvinenia z dopingu.

Bachelotová v programe Le Grand 8 televízneho kanála Direct 8 (video je na napríklad na webe CloserMag.fr) šokujúco vyhlásila: „Vieme o slávnom zranení Rafaela Nadala, ktoré viedlo k 7-mesačnej prestávke, že to určite bolo pre pozitívnu kontrolu.“ Práve tieto slová viedli slávneho Španiela k napísaniu listu.

Nadal chce, aby ITF zverejňovala výsledky jeho kontrol hneď po ich dokončení. Šéfovi ITF odporúča, aby hráčov voči obvineniam bránil aj súdnou cestou. „Ľudia športu neveria. Myslia si, že príslušné orgány iba kryjú kauzy a nič proti dopingu nerobia. Vieme, že to nie je pravda. Nastal čas na to, aby federácie začali so svetom lepšie komunikovať,“ myslí si niekdajší líder svetového rebríčka.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Rafael Nadal