Nadal sa po dvanásty raz prebojoval do štvrťfinále v Paríži, set mu nevzal ani Marterer

France Tennis French Open
Rafael Nadal oslavuje svoje ďalšie antukové víťazstvo v turnaji Roland Garros 4. júna 2018 Foto: SITA/AP

PARÍŽ 4. júna (WebNoviny.sk) – Naďalej platí, že španielsky tenista Rafael Nadal na ceste za 11. titulom vo dvojhre na Roland Garros neprehral ani set.

Predstihol Jimmyho Connorsa

Svetová jednotka si v osemfinálovom 4. kole poradila s Nemcom Maximilianom Martererom za 2:30 h 6:3, 6:2, 7:6 (4). Obhajca titulu premenil druhý mečbal v tajbrejku tretieho setu a po dvanásty raz sa prebojoval medzi najlepšiu osmičku na obľúbenej parížskej antuke. Marterer (70: v rebríčku ATP) si účasťou v osemfinále vylepšil grandslamové maximum, v januári na Australian Open sa dostal do 3. kola.

Nadal v pondelok dosiahol 900. víťazstvo profikariéry vo dvojhre (bilancia 900 – 187) a 234. na niektorom zo štyroch podujatí grandslamu, čím predstihol Jimmyho Connorsa na tretej priečke historickej úspešnosti. Lídrom tejto tabuľky je Roger Federer s 332. zápasovými úspechmi na turnajoch „veľkej štvorky“, druhý je Novak Djokovič s 244 víťazstvami.

Našiel len dvoch premožiteľov

Desaťnásobný parížsky šampión Nadal vylepšil svoju famóznu zápasovú bilanciu na najcennejšej antuke na 83-2, čiže za 13 rokov našiel na nej len dvoch premožiteľov. Španielsky ľavák si medzitým vydobyl status antukového kráľa a krátko po svojich 32. narodeninách je stále najväčším, ak nie jediným, adeptom na celkový triumf pri Seine.

„Ťažšie som sa rozbiehal, niektoré výmeny boli veľmi náročné a tesné. V záverečnom tajbrejku som bol o čosi viac agresívny, preto som bol úspešný. Na grandslamových turnajoch už nie sú ľahké zápasy, môj súper hral dnes výborne. Zo všetkého najviac sa na konci počíta iba víťazstvo,“ uviedol Rafael Nadal v prvom pozápasovom rozhovore ešte na kurte.