Nadala na US Open poctili standing ovations, je v osemfinále

Nadala na US Open poctili standing ovations, je v osemfinále
Nadal si vyslúžil standing ovations zásluhou tweenerového lobu, keď loptičku trafil pomedzi nohy a chrbtom k sieti. Foto: SITA/AP

NEW YORK 3. septembra (WebNoviny.sk) – Španielsky tenista Rafael Nadal si v piatok na grandslamových US Open v New Yorku vyslúžil standing ovations zásluhou tweenerového lobu, ktorý viedol k mečbalu proti Rusovi Andrejovi Kuznecovovi v 3. kole dvojhry. Tridsaťročný miestny šampión zo sezón 2010 a 2013 Nadal si predmetným zákrokom dodal mečbal a napokon triumfoval 6:1, 6:4, 6:2.

„Povedal by som, že v minulosti sa mi čosi podobné už podarilo. Nie veľakrát, ale na jeden konkrétny prípad si spomínam. Niečo takéto sa nedá natrénovať,“ povedal ľavoruký Malorčan o údere pomedzi nohy a chrbtom k sieti. Niekdajší líder svetového rebríčka je v osemfinále v lokalite Flushing Meadows premiérovo od spomenutého tri roky starého druhého celkového triumfu.

Vyzve ho Francúz Pouille

Predvlani absentoval a minulý rok prehral práve v 3. kole s Talianom Fabiom Fogninim z náskoku 2:0 na sety. Teraz ho medzi najlepšími šestnástimi vyzve Francúz Lucas Pouille nasadený ako dvadsiaty štvrtý. „Musím byť pripravený a predviesť môj najlepší výkon, ak chcem pokračovať,“ podotkol „Rafa“.

Obrazom: Najkrajšie momenty z piateho dňa US Open

Štvrtý muž „pavúka“ medzinárodných otvorených majstrovstiev Spojených štátov amerických 2016 Nadal musel na OH v Riu de Janeiro po problémoch so zápästím dominantnej ruky stráviť nevďačné štvrté miesto v singli, vynahradilo mu to zlato v debli po boku Marca Lópeza.

Wimbledon nútene vynechal

„Človek potrebuje trpezlivosť. Musíte si dopriať potrebný čas, zotaviť sa, tvrdo pracovať. To som aj urobil, v tom spočíva celé tajomstvo. Zápästie momentálne nelimituje moju hru, to je najdôležitejšie,“ skonštatoval 14-násobný grandslamový šampión Nadal k nedávnym zdravotným trampotám.

Na januárových melbournských Australian Open sa lúčil v 1. kole, na „svojom“ parížskom Roland Garros v máji pre indispozíciu nenastúpil na 3. kolo proti krajanovi Marcelovi Granollersovi-Pujolovi, Wimbledon nútene vynechal.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lucas PouilleRafael Nadal