Nadštandard od zdravotných poisťovní

Očkovanie

BRATISLAVA 31. augusta (WEBNOVINY) – Zdravotné poisťovne zabezpečujú poistencom to, na čo majú zákonný nárok. Zrozumiteľne povedané, platia za nich lekárom a nemocniciam. V tomto zákonnom rámci sú všetky rovnaké. Svojim poistencom však poskytujú aj rôzne výhody a služby, v ktorých sa odlišujú. Na základe toho môžu poistenci zvážiť, kde budú poistení oni aj ich rodina.

Tri na trhu

Na Slovensku ponúkajú služby verejného zdravotného poistenia dve súkromné – Dôvera a Union – a jedna štátna zdravotná poisťovňa – Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP). Všetky tri zabezpečujú okrem zdravotnej starostlivosti hradenej z verejného systému aj niečo naviac, teda nad rámec toho, čo im predpisuje zákon.

Už samozrejmosťou sa stali elektronické služby, pričom všetky tri poisťovne majú k dispozícii svoje internetové stránky aj vo verzii pre zrakovo postihnutých. Prevádzkujú aj telefonické centrá, ale kým Union a VšZP fungujú len v pracovné dni do 18:00, call centrum Dôvery funguje nonstop.

Poisťovne si veľmi dobre uvedomujú, že najvýhodnejšie pre nich je mať zdravých poistencov. Neprekvapuje preto, že pri nadštandarde sa sústreďujú predovšetkým na prevenciu a zdravý životný štýl. Profitujú z toho všetci – poisťovne majú nižšie výdavky a poistenci vedú zdravší a spokojnejší život.

Webnoviny vám prinášajú stručný prehľad výhod, ktoré poisťovne ponúkajú. Ide o verejne dostupné informácie, ktoré boli aktuálne k 30. augustu a nejde o kompletný zoznam.

VšZP

Štátna poisťovňa sa sústreďuje predovšetkým na zľavy. Môžete ich získať na rekondičné pobyty, masáže, nákupy vitamínov, v očných optikách, plavárňach, telocvičniach a iných športoviskách, ale aj na produkty podporujúce zdravie, či trochu nepochopiteľne aj na čelné autosklá.

Nezanedbateľnú pomoc môžu predstavovať aj zľavy na cestovné poistenie a zľavy na preventívne prehliadky vo vybraných zdravotníckych zariadeniach.

Podrobnejšie informácie a zoznam partnerov pre zľavy nájdete na webovej stránke poisťovne.

Union

Aj Union zdravotná poisťovňa ide predovšetkým cestou zliav. Podobne ako VšZP, tiež sa zameriava na športoviská, rekondičné pobyty, očné optiky, individuálne cestovné a zdravotné poistenie. Okrem toho však nad rámec zákona ponúka časť úhrady za očkovanie proti kliešťovej encefalitíde a proti rakovine krčka maternice.

Ešte zaujímavejšou pre poistencov je možnosť preventívnych vyšetrení, ktoré Union plne uhrádza už od 40. roku veku poistenca, kým zákon stanovuje až od 50. roku. Ide o vyšetrenia hrubého čreva a konečníka a u mužov vyšetrenia prostaty. Preventívne vyšetrenia na možnú rakovinu krčka maternice hradí Union ženám už od 18. roku, kým podľa zákona by to bolo až od 23. roku.

Aby ste sa v tom systéme preventívnych prehliadok nestratili a využili, čo vám poisťovňa ponúka, môžete si aktivovať službu pripomínania. Keď sa bude blížiť najbližší termín niektorej prehliadky, poisťovňa vám zašle SMS správu alebo e-mail. Rodičov zase poteší komplexný prehľad preventívnych prehliadok, ktoré má dieťa absolvovať. Poisťovňa ho vydáva vo forme knižky. Čerešničkou na torte je možnosť zapožičania monitora dychu a pohybu novorodencov.

Union tiež ponúka nadštandardné vyšetrenia u zmluvných lekárov a zdravotníckych zariadení – ide o CRP vyšetrenie, EKG u všeobecného lekára, návštevu lekára u poistenca doma, jednodňovú chirurgiu a pôrodnú asistenciu. Kompletný zoznam výhod a zliav si môžete preštudovať na internetovej stránke Unionu.

Dôvera

Najväčšia súkromná poisťovňa sa do poskytovania výhod pustila tak rázne, že to vydalo na celý katalóg, ktorý na tomto obmedzenom priestore nejde celý obsiahnuť. Klienti môžu využívať zľavy po registrácii do programu Výhody od Dôvery, a to buď ako jednotlivci alebo s ešte väčšími zľavami a výraznejšími úsporami s registráciou pre rodiny. Využívať ich môžu u 24 partnerov, k nim patria aj početné regionálne zľavy.

Klienti majú možnosť využiť zvýhodnenú ponuku súkromných polikliník ProCare a Falck, sortiment v optikách Očná optika a.s. v celej republike, 50% zľavy na kúpeľné pobyty, ďalšie zľavy s CK Hydrotour, tiež výrazné zľavy pri objednaní ubytovania cez portály ubytujsa.sk a travelty.sk a k tomu výhodné poistenie s Generali.

Záujemcovia o zvýhodnenú bezúčelovú pôžičku môžu zažiadať VÚB Banku alebo využiť výhodné úrokové sadzby pri termínovaných vkladoch Privat Banky. Nakupovanie na splátky cez Triangel a Quattro ich vyjde tiež lacnejšie. Pre mladé rodiny ponúka Dôvera široký sortiment detských potrieb, oblečenia, kočíkov, cumlíkov, detských fľaštičiek či monitor dychu pre dieťa vďaka partnerom Hana, Best for baby alebo Sewex.

Komplexné služby predstavujú rozličné balíky služieb, ktoré Dôvera poskytuje ušité na mieru ženám, mužom, budúcim a čerstvým mamičkám, záujemcom o očkovanie, záujemcom o nadštandardné služby a za pozornosť stojí aj balík výhod.

Dôvera tiež ponúka mimoriadne pohodlné poistenie novorodenca – stačí si objednať konzultanta a ten príde až k čerstvým rodičom domov. So sebou prinesie – a rodičom samozrejme nechá – Baby kufrík plný užitočných maličkostí. A do tretice – rodičia tak získajú možnosť zľavy na baby monitor.

Výhody si na webstránke poisťovne vyslúžili vlastnú podstránku a nezabudnite si prečítať všetko o prevencii.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Dôvera zdravotná poisťovňaUnion poisťovňaVšZP Všeobecná zdravotná poisťovňa