Nagy rozhodol derby s Popradom, Košice sú novým lídrom

Kosice poprad
Zľava: Radoslav Suchý a Martin Šúrek z HK Poprad počas hokejového zápasu 28. kola Tipsport ligy medzi HK Poprad – HC Košice. Poprad, 9. december 2016. Foto: SITA/Radoslav Maťaš

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 9. decembra (WebNoviny.sk) – Štvorzápasová víťazná séria hokejistov MHk 32 Liptovský Mikuláš sa skončila v piatok, keď v stretnutí 28. kola Tipsport ligy nestačili na domácom ľade na súperov z MsHK Doxxbet Žilina, ktorým podľahli 1:4.

Liptáci sa síce ujali v 16. min vedenia gólom veterána Urama, ale hostia ešte do prvej prestávky stihli vyrovnať Handlovským. V zostávajúcich dvoch dejstvách mierili presne už len Žilinčania Juraško, Húževka a Švihálek. Hráči MSHK si v súboji tabuľkových susedov udržali 4. miesto.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – MsHK Doxxbet Žilina 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Góly: 16. M. Uram (T. Nádašdi) – 19. L. Handlovský (Marek Hovorka, Denis Rehák), 28. Juraško (J. Jurík, D. Brejčák), 45. Húževka (Juraško), 51. Švihálek (Stupka, Macejko)

Vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše M. Uram (Liptovský Mikuláš) 10 min osobný trest za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík – Holienka, Krajčík, 1160 divákov

Liptovský Mikuláš: Križan – Stehlík, Burzala, Mezovský, T. Nádašdi, M. Šiška, M. Moravčík, Makovský, Kadlubiak – Richard Huna, Róbert Huna, Rudolf Huna – M. Uram, M. Sukeľ, Kriška – Uhrík, Cibák, Števuliak – Kabáč, Stümpel, Brezniak

Žilina: T. Tomek – Denis Rehák, P. Mikuš, Juraško, D. Brejčák, Macejko, Drábek, Gutwald, Kříž – Matis, Marek Hovorka, L. Handlovský – Š. Novotný, Húževka, J. Jurík – Stupka, Holovič, R. Konečný – Gmitter, Švec, Švihálek

Po troch prehrách za sebou sa dočkali víťazstva hokejisti MHC Martin. Mužstvo z Turca zdolalo v piatkovom zápase 28. kola Tipsport ligy HK Dukla Trenčín 5:3.

O osude vyrovnaného duelu rozhodli domáci v záverečnej šesťminútovke. Útočník Patrik Koyš ich poslal v 55. min do vedenia a ten istý hráč v 59. min svojím druhým presným zásahom spečatil triumf MHC. Martinčania sa vďaka trojbodovému zisku dotiahli v tabuľke na Trenčanov, ale majú k dobru štyri stretnutia.

MHC Martin – HK Dukla Trenčín 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)

Góly: 6. R. Varga, 13. R. Mráz (Pokrivčák), 27. Galamboš (Salija, Markovič), 55. P. Koyš (Heizer, B. Rapáč), 59. P. Koyš (Rusina) – 10. T. Sýkora (L. Kozák, Marcel Hossa), 29. Marcel Hossa (Holenda), 52. Bohunický (T. Sýkora)

Vylúčení: 5:5 na 2 min,, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Čech, Polák – M. Orolin, Junek, 1455 divákov

Martin: Dzubina – M. Dvořák, Pulli, Brňák, Rusina, M. Leško, Salija – P. Koyš, Heizer, B. Rapáč – R. Varga, Galamboš, Markovič – R. Mráz, Pokrivčák, Korostin – M. Fabian, A. Jurášek, Surovka

Trenčín: Chábera – Bohunický, Ďurkech, L. Kozák, Holenda, Obšut, Šefčík, J. Danko – R. Dlouhý, Sojčík, Bulík – Marcel Hossa, J. Gašparovič, T. Sýkora – Denis Hudec, Šimun, Síkela – D. Novák, J. Švec, Briestenský

Zápas ako na hojdačke videli diváci v Nových Zámkoch v rámci 28. kola Tipsport ligy, po ktorom však väčšina z nich odchádzala sklamaná z prehry domáceho tímu s HKM Zvolen 3:6. Hosťom vyšla úvodná tretina, ale v druhej časti takmer prišli o trojgólový náskok. Novozámčania sa síce dotiahli na 3:4, ale v záverečnej tretine spečatil dvoma presným zásahmi ich osud zvolenský útočník Šišovský. Zvolen je v tabuľke šiesty, Nové Zámky figurujú na 10. mieste.

HC Nové Zámky – HKM Zvolen 3:6 (0:3, 3:1, 0:2)

Góly: 24. Brabenec (Saarinen, Cardwell), 25. Čaládi (J. Tibenský, Martin Chovan), 36. Fábry (Kytnár) – 6. Klhůfek (B. Mráz), 13. Puliš (Zuzin), 14. L. Jurík (Šišovský), 35. B. Mráz (Klhůfek), 53. Šišovský (Puliš, Zuzin), 60. Šišovský (D. Krejči)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše Drtina (Nové Zámky) 5+DKZ, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: D. Konc, Novák – Valo, Vyšný

Nové Zámky: Lundström – Cardwell, Drtina, V. Čížek, Sandgren, Martin Chovan, Mäkinen, Maier – Bahenský, Brabenec, Saarinen – J. Tibenský, M. Hudec, Čaládi – M. Paulovič, Kytnár, Fábry – Lelkeš, Dominik Rehák, Maier

Zvolen: Šimko – D. Krejči, M. Novák, Valenta, Hraško, Plechanov, M. Ivan, Dubeň, Hataš – Zuzin, Puliš, L. Novák – J. Majdan, B. Mráz, Klhůfek – Šišovský, L. Jurík, Martin Ďaloga – J. Žilka, Jakubík, Misenev

Hokejisti HC Košice sú novými lídrami najvyššej slovenskej súťaže. V piatkovom východniarskom derby uspeli na ľade HK Poprad, keď o ich víťazstve 3:2 rozhodol v predĺžení svojím druhým gólom skúsený útočník Ladislav Nagy.

Košičania sa v tabuľke dotiahli na doteraz vedúcu Banskú Bystricu, ktorej duel s HK Nitra odložili pre únik čpavku. Popradčania sa nachádzajú na 7. mieste.

HK Poprad – HC Košice 2:3 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 – 0:1)

Góly: 38. Henderson (A. Ježek, Zagrapan), 45. Lichanec (Štrauch) – 24. L. Nagy (Bicek), 49. J. Milý (I. Jankovič, Tibor Varga), 64. L. Nagy (E. Šedivý, M. Dudáš)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Jonák – Gegáň, Kacej, 1749 divákov

Poprad: Šúrek – Š. Fabian, A. Ježek, Dinda, Suchý, Postnikov, Bagin, Kurali, Lubor Pokovič – Henderson, Zagrapan, Lapšanský – L. Hvila, Mlynarovič, Kroták – Matúš Paločko, Troliga, D. Bondra – Štrauch, Lichanec, Murček

Košice: Habal – I. Jankovič, Deyl, Šmach, L. Matejka, M. Dudáš, Pavúk – L. Nagy, Suja, Bicek – J. Milý, Boltun, Hričina – Tibor Varga, E. Šedivý, M. Bartánus – P. Bartoš, R. Hruška, T. Klíma

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2016/2017 po piatkových dueloch 28. kola:

HK Orange 20 20 2 0 0 0 0 18 20:82 6

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Viac k osobe Ladislav NagyMarcel HossaMarek HovorkaRichard HunaRóbert HunaRudolf Huna