Nagy začal prípravu so Slovanom, dúfa v lepšiu sezónu

Hokejisti Slovana Bratislava začali prípravu na ľade
Ladislav Nagy po prvom tréningu HC Slovan Bratislava na ľade pred nadchádzajúcou sezónou. Bratislava, 7. júl Foto: SITA//Ján Slovák

BRATISLAVA 7. júla (WEBNOVINY) – Spoločnú prípravu na ľade s hokejistami Slovana Bratislava začal v utorok aj útočník Ladislav Nagy. Tridsaťšesťročného krídelníka veľmi potešilo, že mužstvo sa už formuje.

„Klub do poslednej chvíle čakal, či bude hrať extraligu alebo KHL. Myslím si, že do dvoch týždňov budeme mať plný káder. Čo som počul, prísť majú kanadskí brankári aj iné posily. Bude to vynikajúce mužstvo pre novú sezónu. Verím, že potešíme fanúšikov a budeme vyhrávať. Minulý ročník bol sklamaním a dúfam, že tento bude lepší,“ povedal rodák z košickej Šace a doplnil: „Je to super pre klub aj fanúšikov, že už trénujeme a pripravujeme sa na novú sezónu. Hráči sme dlho čakali, kde Slovan bude hrať. Napokon je to KHL, čo je super.“

Okrem Nagya pokračuje v Slovane aj Nedorost

Nie je tajomstvom, že Slovan má z minulej sezóny nevyrovnané záväzky vrátane tých voči hráčov. Jednať by sa malo o niekoľkomesačné výplaty. Ladislav Nagy sa situáciou už nechce zaoberať.

„Ja to nebudem riešiť, nechám to na agenta. Chcem sa venovať iba hokeju, v minulej sezóne toho bolo dosť. Uvidíme, ako sa obe strany dohodnú. Najlepšie by bolo, keby klub pokračoval v novej sezóne s čistým štítom a hráči sa mohli sústrediť len na hokej. Keď som hral v minulosti vo Fínsku či Švédsku, zaoberali sme sa len hokejom a nie každý deň preberali financie,“ dodal skúsený útočník.

Okrem Ladislava Nagya pokračuje v Slovane aj český útočník Václav Nedorost, ktorý závere uplynulého ročníka vynechal pre zdravotné problémy. „Po zranení v Záhrebe som v polovici januára podstúpil operáciu a potom rehabilitoval. Posledné tri mesiace som však trénoval bez obmedzenia. Dúfam, že to všetko vydrží. Tie operácie už nerátam, bolo ich dosť,“ informoval 33-ročný rodák z Českých Budějovíc.

Obrazom: Hokejisti Slovana Bratislava začali prípravu na ľade

Nedorostovi sa prvý spoločný tréning na ľade celkom pozdával

„Mali sme celkom rozumné tempo. Nie ako pred rokom za pánu Čadu, keď sa od začiatku poriadne lietalo. Na slabiny a úpony to teraz bolo dobré. Vieme však, že drina ešte príde,“ dodal.

Aj on má od klubu nevyplatené peniaze, no rozhodol sa v Slovane zotrvať. „Trh je celkom zatvorený a voľných hráčov je stále celkom dosť. Slovan prejavil záujem o moje služby a rozhodol som sa, že prídem. Ak sa vyriešia resty z minulej sezóny, tak rád zostanem. Lídri kabíny dostali z vedenia klubu uistenie, že sa situácia opakovať nebude. To by bolo plus, pretože by to mohlo dopadnúť ako vlani. A to nik nechce,“ prezradil Václav Nedorost a doplnil: „Nemal som iné konkrétne ponuky a ešte som sa nechcel vracať domov. A v Rusku v súčasnosti ide všetko ‚pomalšie‘.“

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ladislav NagyVáclav Nedorost
Firmy a inštitúcie HC Slovan Bratislava