Náhrdelník z filmu Titanic ponúknu v súťaži na YouTube

Bez názvu
Srdce oceánu Foto: theastrologyplace.blogspot.com

BRATISLAVA 4. apríla (WEBNOVINY) – Filmové štúdio Fox Mexico ponúkne v súťaži na YouTube jeden zo šiestich náhrdelníkov v hodnote 15-tisíc dolárov (cca 11 260 eur), ktoré boli navrhnuté podľa medailónu Srdce oceánu (Heart of the Ocean, pozn. SITA) z filmu Titanic (1997).

Filmová spoločnosť najala návrhára šperkov Daniela Espinosu, aby znovu vytvoril ikonický náhrdelník. Repliky s veľkým modrým zirkónom v tvare srdca sú vykladané 106 zirkónmi vloženými do striebra.

Päť náhrdelníkov si budú môcť vydražiť súkromní zberatelia v aukcii, šiesty však bude dostupný pre verejnosť prostredníctvom celosvetovej súťaže na stránke YouTube. Detaily súťaže zatiaľ nie sú známe.

V Cameronovom filme zohráva náhrdelník Srdce oceánu dôležitú úlohu. Prepája hľadanie lovca pokladov s ľúbostným príbehom bohatej aristokratky Rose DeWitt Bukater, ktorú si zahrala Kate Winslet a chudobného mladého muža Jacka Dawsona, ktorého stvárnil Leonardo DiCaprio.

Náhrdelník s veľkým drahokamom sa objavuje napríklad i v scéne, kde Jack kreslí nahú Rose ležiacu na pohovke v lodnej kajute.

Zahrnutie náhrdelníka do filmu Titanic bolo vraj inšpirované skutočným príbehom pasažierky Titanicu Kate Florence Phillips, ktorá šperk s modrým diamantom dostala od svojho ženatého milenca predtým, ako zomrel v potápajúcej sa lodi.

Informácie pochádzajú z webstránky www.guardian.co.uk.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Kate WinsletLeonardo DiCaprio