Nairo Quintana sa nepredstaví na olympiáde v Riu

Nairo Quintana
Foto: facebook.com/pages/Nairo-Quintana

PARÍŽ 25. júla (WebNoviny.sk) – Kolumbijčan Nairo Quintana sa podľa správ v národných médiách nepredstaví na augustových olympijských hrách v Riu de Janeiro.

Dvadsaťpäťročný vrchársky špecialista údajne trpí alergiami. „Nie je to únava, čo cítim, ale telo nereaguje. Môže ísť o nejaký typ alergie, čo ma trápi, pretože moje nohy nedostávajú potrebné množstvo kyslíka,“ povedal jazdec Movistaru ešte po 18. etape na Tour de France.

Obrazom: Najkrajšie momenty z 21. etapy Tour de France

Quintana oznámil svoje odstúpenie z národného tímu po nedeľňajšej záverečnej 21. etape na „Starej dáme“, na ktorej sa mu nepodarilo dosiahnuť vytúžený triumf – skončil tretí. Nepridá ani olympijské zlato, čo bol jeho ďalší cieľ v tejto sezóne. „Domov mierim s pocitom šťastia. Byť na pódiu je pre mňa veľký výkon po všetkých ťažkostiach, ktorými som si musel na týchto pretekoch prejsť,“ dodal šťúply Kolumbijčan.

Quintana by mal podľa správ absolvovať sériu lekárskych vyšetrení, ktoré by mali určiť príčinu slabšej výkonnosti v treťom týždni na Tour. Mal by sa vrátiť na španielskej Vuelte. Jeho miesto v kolumbijskom tíme pre OH by mal zaujať jeden z dvojice Winner Anacona (Movistar), Jarlinson Pantano (IAM Cycling). V mužstve sú aj Esteban Chaves, Rigoberto Urán, Sergio Henao a Miguel Ángel López. Informoval server Cyclingnews.

Samsung_reklama

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Nairo QuintanaRigoberto Urán