Najbizarnejšiu vetu v texte má skupina The Killers

The Killers
The Killers predstavili svoj nový singel Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 4. augusta (WEBNOVINY) – Americká rocková kapela The Killers zvíťazila v ankete portálu Blinkbox Music o najbizarnejší úryvok textu piesne.

Podarilo sa im to vďaka veršu Are we human, or are we dancer? (v preklade Sme človek alebo sme tanečník?, pozn. SITA) zo skladby Human. Frontman kapely Brandon Flowers v minulosti vyhlásil, že tento verš je inšpirovaný výrokom spisovateľa Huntera S. Thompsona, ktorý povedal, že vychovávame generáciu tanečníkov.

Video: The Killers – Human

„Vzal som ten citát a prispôsobil som si ho. Predpokladám, že ľuďom prekáža, že ten verš nie je gramaticky správne. Ja si však myslím, že si môžem robiť, čo chcem,“ uviedol Flowers.

V prvej desiatke sú Beatles aj Oasis

Na druhej priečke sa umiestnili The Beatles so skladbou I Am The Walrus, ktorej text obsahuje vetu I am the eggman, they are the eggmen, I am the walrus, goo goo g’joob (Ja som eggman, oni sú eggmeni, ja som mrož, goo goo g’joob). Eggmanom mysleli členovia kapely pravdepodobne Erica Burdona z formácie The Animals, ktorý mal prezývku Eggs. Tú si vyslúžil za svoj zvyk rozbíjať vajíčka nad nahými ženami.

Do prvej desiatky sa dostala tiež kanadská speváčka Carly Rae Jepsen so svojím hitom Call Me Maybe, v ktorom spieva Before you came into my life, I missed you so bad (Predtým, než si vstúpil do môjho života, veľmi si mi chýbal), alebo Oasis a ich skladba Champagne Supernova s textom Slowly walking down the hall, faster than a cannonball (Pomaly kráčajúc chodbou, rýchlejšie než delová guľa).

Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.com.

Desať najbizarnejších úryvkov textov piesní:

1. The Killers – Human: Are we human, or are we dancer? (v preklade Sme človek alebo sme tanečník?)

2. The Beatles – I Am The Walrus: I am the eggman, they are the eggmen, I am the walrus, goo goo g’joob (Ja som eggman, oni sú eggmeni, ja som mrož, goo goo g’joob)

3. Michael Jackson – Earth Song: What about elephants? Have we lost their trust? (A čo slony? Stratili sme ich dôveru?)

4. Lionel Richie – All Night Long: Tom bo li de se de moi ya, yeah jambo jambo

5. Carly Rae Jepsen – Call Me Maybe: Before you came into my life, I missed you so bad (Predtým, než si vstúpil do môjho života, veľmi si mi chýbal)

6. Black Eyed Peas – Boom Boom Pow: Beats so big I’m stepping on leprechauns (Beaty také veľké, že stúpam po škriatkoch)

7. Duran Duran – The Reflex: The reflex is an only child, he’s waiting in the park (Reflex je jedináčik, čaká v parku)

8. Wham! – Club Tropicana: Club Tropicana, drinks are free, fun and sunshine, there’s enough for everyone, all that’s missing is the sea (Club Tropicana, drinky sú zdarma, zábava a slnko, je dosť pre všetkých, jediné, čo chýba, je more)

9. Taylor Swift – Love Story: Cause you were Romeo, I was a scarlet letter, and my daddy said stay away from Juliet (Pretože ty si bol Romeo, ja som bola šarlátové písmeno a môj otec povedal ‚drž sa ďalej od Júlie‘)

10. Oasis – Champagne Supernova: Slowly walking down the hall, faster than a cannonball (Pomaly kráčajúc chodbou, rýchlejšie než delová guľa)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Carly Rae JepsenLionel RichieMichael JacksonTaylor Swift