Najbližšie dve noci hrozia na celom Slovensku prízemné mrazy, v Tatrách pozor na šmykľavé chodníky

Mráz, počasie

BRATISLAVA 30. septembra (WebNoviny.sk) – Najbližšie dve noci hrozia na celom Slovensku prízemné mrazy. Vyplýva to z výstrahy prvého, najnižšieho stupňa, ktorú vydal Slovenský meteorologický ústav (SHMÚ) pre noc zo soboty na nedeľu a tiež pre nasledujúcu noc z nedele na pondelok.

V horských oblastiach až -7 °C

Výstrahy platia vždy od polnoci do siedmej hodiny ráno. Na nulu a miestami do -3 stupňov Celzia môže teplota klesnúť na juhozápade a západe Slovenska.

V ďalších lokalitách by ortuť teplomera od polnoci až do rána väčšinou mohla klesnúť až na -5 °C a v horských oblastiach až na -7 °C. Takýto prízemný mráz predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre teplomilné rastliny.

Šmykľavé chodníky v Tatrách

Horská záchranná služba upozorňuje na po zrážkach šmykľavé chodníky, ale aj na sneh a poľadovicu vo vysokých polohách Vysokých, Nízkych a Západných Tatier.

Vo Vysokých Tatrách je nad 1 800 m n. m. sneh a poľadovica a v najvyšších polohách 10 až 40 centimetrov snehu a miestami aj záveje. Sneh a poľadovica je aj v Nízkych Tatrách v polohách nad 1 900 m n. m. a v Západných Tatrách vo výške nad 1 800 m n. m.

V Západných Tatrách je zároveň v najvyšších polohách už 5 až 20 centimetrov snehu. Aktuálne informácie o počasí na Slovensku a v horách možno nájsť na http://www.shmu.sk a https://www.hzs.sk/.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SHMÚ Slovenský hydrometeorologický ústav