Najlepší bežec na lyžiach Bajčičák ukončil športovú kariéru

Bajcicak
Slovenský reprezentant v bežeckom lyžovaní Martin Bajčičák počas bežeckých pretekov na 15 km klasicky na ZOH 2014 v Soči. Rusko, Soči, 14. február 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

STARÝ SMOKOVEC 1. júna (WEBNOVINY) – Najlepší slovenský bežec na lyžiach posledných rokov Martin Bajčičák sa rozhodol definitívne ukončiť bohatú a úspešnú športovú kariéru. Účastník desiatich majstrovstiev sveta a piatich zimných olympijských hier naďalej zostane pri bežeckom lyžovaní v pozícii reprezentačného trénera mužov. Pracovať bude aj na výchove nádejí v jeho klube Športové centrum polície Štrbské Pleso.

„Po tejto sezóne, v ktorej výsledky neboli také ako v minulej, kde som aspoň urobil jednorazový úspech na zimných olympijských hrách v Soči, som si povedal, že nadišiel čas na odchod. Je čas odovzdať svoje skúsenosti mladým,“ povedal v rozhovore pre nedeľňajšie večerné spravodajstvo Góly – body – sekundy Martin Bajčičák.

Martin Bajčičák

sa v kolotoči Svetového pohára objavil prvýkrát na sklonku roka 1995, posledné preteky absolvoval pred vyše mesiacom v nórskom Osle. Pred 10 rokmi v nemeckom Reit im Winkl sa stal víťazom pretekov na 15 km voľnou technikou. Bol to jeho jediný triumf v súbojoch o prestížne krištáľové glóbusy v kariére.

Zo Svetového pohára pridal ešte dve tretie miesta: zo švédskeho Falunu 2005 na 30 km s hromadným štartom a z talianskeho Val di Fiemme 2008 v pretekoch na 10 km voľnou technikou s hendikepovým štartom do kopca v rámci záverečnej etapy 2. ročníka Tour de Ski. Z majstrovstiev sveta sa Bajčičák medaily nedočkal, hoci v roku 2005 v nemeckom Oberstdorfe bol štvrtý v skiatlone na 2×15 km a o dva roky neskôr v japonskom Sappore šiesty na 50 km klasicky s hromadným štartom. Z olympijských súťaží je jeho individuálnym vrcholom 8. miesto v skiatlone v Turíne 2006. Od medaily ho vtedy delilo 7 sekúnd.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin Bajčičák